Argentyna negocjuje z MFW zwiększenie linii kredytowej

opublikowano: 25-09-2018, 08:05

Prezydent Mauricio Macri powiedział, że zwiększenie przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy pieniędzy udostępnionych Argentynie wzmocniłoby zaufanie inwestorów do kraju.

- Pracujemy z MFW i zaprezentujemy coś, co zwiększy zaufanie – powiedział Macri. – Będziemy mieli większe wsparcie – dodał.

Mauricio Macri, prezydent Argentyny
Zobacz więcej

Mauricio Macri, prezydent Argentyny fot. REUTERS/Marcos Brindicci/Forum

Prezydent Argentyny odmówił ujawnienia szczegółów. Dodał jedynie, że nowego porozumienia z MFW można spodziewać się w najbliższych dniach. Zapewnił, że nie ma mowy o zaprzestaniu spłaty długów przez Argentynę. To echo wydarzeń z 2001 roku kiedy doszło do niewypłacalności pomimo wsparcia kraju przez MFW.

MFW otworzyło Argentynie 50 mld USD linii kredytowej. Nieoficjalnie mówi się, że może ją zwiększyć o 3-5 mld USD. Argentyńskie media donosiły, że może być to 15-20 mld USD, ale eksperci uważają iż to mało prawdopodobne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu