Argentyńskie peso ma szansę uniknąć ubiegłorocznego scenariusza

opublikowano: 27-03-2019, 08:25

Zdaniem strategów i traderów, bank centralny Argentyny podjął wystarczające kroki w ciągu ostatniego miesiąca, aby zapobiec spadkowi peso, porównywalnego do zeszłorocznego tąpnięcia.

Najgorsza w tym roku na świecie waluta wydłużyła we wtorek siedmiodniowy spadek, osiągając rekordowo niski poziom 42,72 za dolara amerykańskiego. Trzeba jednak pamiętać, że wtorek był nieudanym dniem dla większości walut rynków wschodzących. Od 15 marca peso straciło już 6 proc. osłabiając się każdego dnia.

Peso argentyńskie
Zobacz więcej

Peso argentyńskie fot. Bloomberg

Czy uważam, że waluta będzie się wyprzedawać o kolejne 30 procent, tak jak w zeszłym roku? Prawdopodobnie nie. Czy z czasem osłabnie? Tak - powiedział Brendan McKenna, strateg walutowy w Wells Fargo w Nowym Jorku, który prognozuje spadek peso na poziomie 51 za dolara do końca roku. 

Dwa tygodnie temu bank centralny obniżył docelowy poziom podaży pieniądza o 10 proc. i skorygował pasmo walutowe, zmniejszając przewidywany spadek peso. Prezes Banku Guido Sandleris powiedział, że podjęte działania były potrzebne po tym, jak wzrost cen konsumpcyjnych w lutym okazał się wyższy od oczekiwanego. Wycofanie płynności banku z systemu spowodowało, że stopy procentowe wzrosły do prawie 67 procent, najwyższego na świecie.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu