ARiMR nadal przyjmuje wnioski na dofinansowanie projektów rybackich

opublikowano: 05-04-2007, 18:25

Do końca kwietnia 2007 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski na dofinansowanie projektów w ramach unijnego programu rybołówstwo i przetwórstwo ryb na lata 2004-2006 - poinformował w czwartek p.o. rzecznika prasowego ARiMR Radosław Iwański.

Agencja nadal realizuje wnioski, które zakładają modernizację istniejących statków rybackich oraz wszystkie działania Sektorowego Programu Operacyjnego (SPO), związane m.in. z ochroną i rozwojem zasobów wodnych, chowem i hodowlą ryb, rybackimi urządzeniami portowymi, a także na działania społeczno-ekonomiczne.

Jak poinformował Iwański, ARiMR na zadania związane z rybołówstwem ma około 1,1 mld zł. Dotychczas do Agencji wpłynęło ponad 3,4 tys. wniosków; zawarto 2,6 tys. umów. W ten sposób beneficjenci zakontraktowali 785 mln zł, co stanowi 2/3 środków przewidzianych w programie na lata 2004-2006. Zrealizowane już płatności wynoszą ponad 416 mln zł.

Agencja podała, że część działań SPO już zamknięto, bo osiągnięte zostały cele programu. Dotyczy to działań z tzw. priorytetu I - dostosowanie nakładu połowowego do zasobów. Rozważane jest natomiast przywrócenie naboru wniosków na działanie: "przeniesienie statków do krajów trzecich lub zmiana ich przeznaczenia".

Rzecznik zaznaczył, że Agencja nie przyjmuje już wniosków na budowę nowych statków rybackich ani na ich wycofanie.

Obecnie najbardziej wykorzystywana jest pomoc na ochronę i rozwój zasobów wodnych, hodowlę ryb, przetwórstwo i rynek rybny, oraz rybołówstwo śródlądowe. (PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ARiMR nadal przyjmuje wnioski na dofinansowanie projektów rybackich