Armatura przejęła zawory

ANP
opublikowano: 07-08-2009, 00:00

Krakowska spółka znów powiększa grupę. Teraz stoi już na trzech nogach.

Krakowska spółka znów powiększa grupę. Teraz stoi już na trzech nogach.

Spółka z grupy giełdowej Armatury Kraków, której nazwa brzmi Armatoora SA i wspólnik Sp.k., kupiła za kilkanaście milionów złotych udziały w Armagorze, producencie zaworów z Gorzowa Śląskiego koło Częstochowy.

To kolejny krok w budowie czołowej grupy sanitarnej w Polsce.

— Liczymy, na powtórkę z Toory. Dzięki niej staliśmy się wiodącym producentem grzejników w kraju. Na bazie Armagora chcemy w ciągu kilku lat osiągnąć pozycję lidera w segmencie zaworów — mówi Konrad Hernik, prezes Aramtury Kraków.

Władze spółki zapewniają, że przejęli Armagor z portfelem zamówień, w tym w szczególności od wymagających partnerów z Europy Zachodniej. Akwizycja ma też przynieść synergie w zakresie optymalizacji wykorzystania posiadanego majątku i mocy wytwórczych.

— Inwestycja w Armagor zapewnia nam także zwiększenie poziomu stabilizacji produkcji i uniezależnienia się od czynników zewnętrznych. Planowana optymalizacja procesów produkcji w ramach spółek grupy, pozwoli nam na osiągnięcie istotnych oszczędności — zapewnia Konrad Hernik.

Oferta zaworów ma stanowić trzecią główną grupę asortymentową Armatury po bateriach i grzejnikach aluminiowych.

W latach 2006-08 przychody spółki Armagor wahały się między 22,5-26,8 mln zł. W tym okresie i w 2009 r. osiągała ona zyski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane