Armatura sprzedaje magazyny i hale

ANP
opublikowano: 07-07-2010, 00:00

Spółka liczy na kilka milionów złotych i oszczędności. Część pieniędzy trafi do akcjonariuszy.

Spółka liczy na kilka milionów złotych i oszczędności. Część pieniędzy trafi do akcjonariuszy.

Zarząd Armagoru, spółki należącej do Armatury Kraków produkującej baterie sanitarne, zawory i grzejniki, zdecydował o skoncentrowaniu działalności produkcyjnej i administracyjnej w Praszce (woj. opolskie). Dlatego pod młotek pójdą nieruchomości Armagoru w Gorzowie Śląskim, Praszce (częściowo) oraz Oleśnie o łącznej powierzchni ponad 12 ha.

— Mamy potencjalnych kontrahentów, którzy są zainteresowani zakupem nieruchomości. Nie chcemy podawać konkretnych szacunków, ale liczymy na kilka milionów złotych — mówi Konrad Hernik, prezes Armatury.

Firmy zainteresowane zakupem na złożenie ofert mają dwa tygodnie. Do nabycia w Gorzowie Śląskim są budynki produkcyjne, magazynowe i administracyjne, w Oleśnie nieruchomość niezabudowana położona w strefie przemysłowej obok zakładu firmy Oras, a w Praszce część nieruchomości z obiektem magazynowym.

— Uzyskane ze sprzedaży pieniądze przeznaczymy głównie na kapitał obrotowy, a w części na wypłatę dywidendy w Armaturze — ujawnia Konrad Hernik.

Koncentracja działalności Armagoru w jednej lokalizacji ma przynieść firmie oszczędności.

— Liczymy na kilkaset tysięcy złotych rocznie oraz na polepszenie kontroli produkcji i zwiększenie wydajności — dodaje prezes Armatury.

Przeniesienie działalności do Praszki ma zakończyć się w tym roku. Zarząd zadecydował także o zmianie planu inwestycyjnego i kosztem około 1,5 mln zł wyremontuje i zmodernizuje obiekty w Praszce, a także infrastrukturę produkcyjną, techniczną i informatyczną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Armatura sprzedaje magazyny i hale