Armatura tnie koszty i planuje akwizycje

[ANP]
opublikowano: 07-10-2009, 16:17

Władze Armatury Kraków, spółki która dziś podała prognozy finansowe (223,2 mln zł przychodów i 27,2 mln zł zysku netto w  2009 r.), szacują, że dzięki oszczędnością kosztowym spółka będzie mieć około 2,5 -3 mln zł oszczędności rocznie do 2010 r.

Oprócz tego ma zaoszczędzić rocznie 0,5 mln zł w związku z brakiem kosztów utrzymania i podatku po rozbiórce obiektów na terenach Makro.

W planach grupy, produkującej baterie sanitarne, zawory i grzejniki są zakupy firm z branży.

– Planujemy pojawienie się w grupie kolejnych projektów akwizycyjnych. Do końca tego roku i połowy 2010 r. skupimy się jednak na integracji grupy. Czekamy też na finalizację sprzedaży z Makro, dzięki czemu w I kwartale 2010 r. powinniśmy otrzymać około 50 mln zł. Pieniądze przeznaczymy na przejęcia – mówi Konrad Hernik, prezes Armatury.

Według szacunków grupy, w 2010 r. sprzedaż skonsolidowana Armatury sięgnie 342,8 mln zł.

– A to zaledwie potencjał trzech spółek grupy bez uwzględniania ewentualnych akwizycji. Celem zarządu jest też utrzymanie 10 proc. poziomu EBIDTA – dodaje Konrad Hernik.

Dziś grupa szacuje swój udział w krajowym rynku baterii na 40 proc., w grzejnikach na 30 proc. Za trzy lata chce być liderem na rynku zaworów i mieć 40 proc. w grzejnikach.

– W tym roku rynek grzejników spadnie do 9 mln sztuk. My sprzedamy 3 mln grzejników w 2009 r. Z kolei sprzedaż zaworów (spółka zależna Armagor) przyniesie kilkanaście milionów złotych w tym roku, ale już w 2010 r. jej przychody powinny wynieść 45-50 mln zł – przewiduje szef Armatury.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [ANP]

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Armatura tnie koszty i planuje akwizycje