Armatura zarobiła 0,6 mln zł

ANP
opublikowano: 15-05-2009, 00:00

Choć kwartalne przychody spółki nieco spadły, zarząd zapewnia, że sprzedaż się poprawia, zwłaszcza nowych produktów.

Choć kwartalne przychody spółki nieco spadły, zarząd zapewnia, że sprzedaż się poprawia, zwłaszcza nowych produktów.

Armatura, producent baterii sanitarnych, po pierwszych trzech miesiącach 2009 r. zwiększyła zarobek. Skonsolidowany zysk netto wzrósł do 0,6 mln zł, wobec 0,4 mln zł w tym samym okresie 2008 r. Zmalały natomiast przychody grupy — o 4,7 proc., do 36,6 mln zł.

— Wyniki po I kwartale są lepsze, niż zakładaliśmy, mimo nieco niższej sprzedaży niż rok temu. W marcu i kwietniu osiągaliśmy kolejne rekordy miesięcznych przychodów. Sprzedaż baterii wróciła do normy, ale bardzo dynamicznie rozwijała się też sprzedaż nowych produktów: grzejników, zaworów i odlewów dla energetyki — mówi Konrad Hernik, prezes Armatury Kraków.

Niższe przychody spółka tłumaczy powrotem do normalnego w branży cyklu sezonowego. Wysoka sprzedaż pod koniec 2008 r. przyniosła naturalne zmniejszenie popytu na początku tego roku.

Bardzo dobrą dynamikę sprzedaży spółka zanotowała w sprzedaży nowych produktów: zaworów, odlewów dla energetyki, ale przede wszystkim w aluminiowych grzejnikach centralnego ogrzewania.

— Od marca produkujemy grzejniki aluminiowe (pod logo Armatoora). Ze względu na rosnący popyt uruchomiliśmy w zakładzie w Nisku czterobrygadowy system pracy. Spodziewamy się, że przy tym tempie wzrostu zainteresowania grzejnikami zbliżymy się do 30-procentowego udziału w rynku już w tym roku — dodaje prezes.

Zapewnia, że wyniki z I półrocza mile zaskoczą akcjonariuszy. Po publikacji kwartalnych wyników akcje lekko taniały. Na zamknięciu sesji płacono za nie2,08 zł, po 2,4-procentowym spadku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Armatura zarobiła 0,6 mln zł