ARP chce kupić Stocznię Gdańsk i GSG Towers

  • DI
opublikowano: 15-01-2018, 14:43
aktualizacja: 15-01-2018, 15:14

Agencja Rozwoju Przemysłu złożyła ukraińskim właścicielom ofertę nabycia akcji Stoczni Gdańsk i udziałów w GSG Towers, poinformowała ARP w komunikacie.

Złożenie oferty poprzedziło przeprowadzenie audytu transakcyjnego, uwzględniającego kondycję handlową, finansową, prawną i podatkową spółek, który dał podstawy do określenia faktycznej ich wartości.

- Złożyliśmy uczciwą ofertę i chcemy jak najszybciej sfinalizować transakcję. Sytuacja Stoczni Gdańsk oraz GSG Towers jest trudna, nie z naszej winy, bo nie mamy nad nimi kontroli operacyjnej. Przejęcie spółek przez ARP na pewno ustabilizuje sytuację obu firm, choćby przez to, że zwiększy się dostęp do finansowania, niezbędnego do pozyskiwania nowych kontraktów oraz możliwe będzie rozpoczęcie procesów naprawczych. Naszym celem jest ustabilizowanie sytuacji w Stoczni Gdańsk i GSG Towers, a docelowo rozwój obu firm. Aby efektywnie wykorzystać w przyszłości potencjał obu spółek potrzebne są szybkie działania naprawcze i pozyskanie kontrahentów. Jesteśmy zdeterminowani, ale musimy odzyskać realny wpływ na to co dzieje się w spółkach – podkreśla Marcin Chludziński, prezes ARP.

Obecnie ARP, ma w Stoczni Gdańsk ponad 18 proc. akcji, a w spółce GSG Towers, produkującej wieże do elektrowni wiatrowych 50 proc. udziałów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane