Czytasz dzięki

ARP Venture i BOŚ wesprą Copernicusa

  • Alina Treptow
opublikowano: 26-07-2015, 22:00

Szczeciński producent wstrzykiwaczy dla cukrzyków chce zawojować zagraniczne rynki. Pomoże mu m.in. państwowy wehikuł.

Jutro ARP Venture wspólnie z Bankiem Ochrony Środowiska podpiszą umowę z Copernicusem. Firma ze Szczecina jest producentem wstrzykiwaczy do insuliny. — Pomoc dla Copernicusa będzie miała formę pożyczki — informuje Zbigniew Kajdanowski z departamentu komunikacji i relacji inwestorskich ARP.

Producent ze Szczecina jest znany inwestorom giełdowym — do ubiegłego roku właścicielempołowy jego udziałów był Bioton. Sprzedał je w czerwcu 2014 r. za 25 mln zł szczecińskiej spółce DNHS-Poland.

Prof. Alberto Lozano Platonoff, udziałowiec Copernicusa, informuje, że giełdowa firma nadal jest jej największym klientem. Co więcej, zgodnie z zapisami umowy sprzed roku przez 10 lat ma prawa wyłącznej komercjalizacji wstrzykiwaczy na rynku polskim, chińskim i rosyjskim. Na innych rynkach Bioton również będzie mógł je sprzedawać. Alberto Lozano Platonoff podkreśla, że w ostatnich miesiącach Copernicus dodał gazu.

— Jeszcze rok temu mieliśmy dwa wstrzykiwacze. Obecnie mamy ich pięć i pracujemy nad kolejnymi pięcioma-sześcioma, które znajdą zastosowanie nie tylko w leczeniu cukrzycy — informuje profesor. Spółka celuje też w kolejne rynki zagraniczne. Obecnie jej produkty są dostępne w Polsce, Czechach, Tajlandii, Chinach, a także w Wietnamie. Prof. Alberto Lozano Platonoff informuje, że spółka jest o krok od debiutu w Iranie, Argentynie oraz Indiach.

— Za granicą szukamy partnerów w postaci firm farmaceutycznych, i to nie tylko wśród tych, które sprzedają insulinę. Jednym z ciekawszych rynków, m.in. ze względu na skalę, są oczywiście USA. Chcemy tam wejść z naszymi wstrzykiwaczami w ciągu kilku lat — zapowiada Alberto Lozano Platonoff.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane