ARP zwiększyła o 30 mln zł pożyczkę dla Pronaru

  • PAP
opublikowano: 04-10-2018, 16:06

Agencja Rozwoju Przemysłu aneksowała umowę pożyczki z firmą Pronar, tym samym zwiększyła kwotę wsparcia o 30 mln zł - poinformowała w czwartkowym komunikacie ARP. Dodatkowe pieniądze spółka ma przeznaczyć m.in. na realizację pozyskanych zamówień.

ARP przypomniała, że współpracę z firmą Pronar rozpoczęła w 2014 roku. Dodano, że wówczas za kwotę 60 mln zł sfinansowała ona m.in. zakup maszyn i urządzeń do nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego.

"Pronar to spółka, z którą nawiązaliśmy współpracę kilka lat temu, jak widać skuteczną. Firma dostrzegła w nas wiarygodnego partnera i wróciła z nowymi projektami. Chcemy, żeby takich powrotów było więcej, bo naszą misją jest rozwój polskich przedsiębiorstw i w tej dziedzinie cały czas jesteśmy bezkonkurencyjni" - wskazał cytowany w komunikacie wiceprezes ARP Paweł Kolczyński.

Jak wyjaśniono, Pronar to lider rynku maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych i recyklingowych. Firma jest obecna na rynkach zagranicznych. Poprzez własną sieć dilerską prowadzi sprzedaż we wszystkich krajach UE, w Skandynawii i Rosji. Swoje produkty eksportuje do ponad 60 krajów, w tym m.in. na kontynent afrykański, do obu Ameryk i Azji.

"Szybki rozwój firmy i ekspansja na rynki zagraniczne wymaga zaangażowania dodatkowych środków, po które Pronar zgłosił się do ARP. Za pozyskane z ARP finansowanie w wysokości 30 mln zł firma zakupi materiały do produkcji na realizację nowych zamówień" - wytłumaczył Kolczyński.

Agencja poinformowała, że w ciągu ostatniej dekady kwota pożyczek dla firm sięgnęła 5 mld zł, a obecna wartość portfela pożyczek to ponad miliard zł. W 2018 r. Agencja pożyczyła firmom 324 mln zł.

Oferta pożyczkowa ARP kierowana jest głównie do średnich i dużych przedsiębiorstw, szukających finansowania rozwoju i inwestycji. Nowym produktem są pożyczki na innowacje dla małych i mikro firm. Przedsiębiorstwa korzystające z usług finansowych ARP mogą liczyć na wsparcie od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu