Arterium pomyśli o GPW

AT
opublikowano: 18-03-2011, 00:00

Polfa Warszawa pasuje do nas jak ulał — przekonują Ukraińcy. W grze o nią mają jednak silnych rywali.

Polfa Warszawa pasuje do nas jak ulał — przekonują Ukraińcy. W grze o nią mają jednak silnych rywali.

Arterium Corporation, jeden z największych ukraińskich producentów leków, właśnie zakończył badanie Polfy Warszawa.

— Polfa ma świetnie zorganizowany proces produkcyjny oraz profesjonalny zespół. Byłaby dla nas dobrym uzupełnieniem — mówi Dennis Gartsylov, prezes Arterium Corporation.

Nic dziwnego. Polfa Warszawa ma w ofercie około 140 leków generycznych, które eksportuje do ponad 40 krajów, głównie z dawnego bloku wschodniego. Ubiegły rok zakończyła przychodami na poziomie 365 mln zł i zyskiem netto wynoszącym 44 mln zł.

Zakup Polfy powiększyłby moce produkcyjne Arterium Corporation, a te w jego ojczyźnie się już kończą.

— Nasza strategia zakłada koncentrację działań na rynkach wschodzących, w tym w krajach środkowej i wschodniej Europy — informuje Dennis Gartsylov.

Ukraińska spółka zakończyła ubiegły rok z 77 mln EUR przychodów (wzrost o 29 proc.) i 14 mln EUR zysku netto (wzrost o 26 proc.).

Gdyby Arterium brakowało finansowania, spółka rozważy m.in. wejście na GPW.

— Polska giełda jest dla nas bardzo atrakcyjna. Po pierwsze, wiele ukraińskich spółek z powodzeniem znajduje na niej inwestorów. Po drugie, mało jest na niej firm z branży farmaceutycznej, co zwiększa szanse na duże zainteresowanie — mówi Jurij Tkaczuk, dyrektor finansowy Arterium Corporation.

Ukraińcy mają jednak w prywatyzacyjnym wyścigu o Polfę silnych konkurentów. Na krótkiej liście znajdują się również dwaj polscy producenci: Adamed i Polpharma oraz Harbin Gloria Pharmaceuticals i Actavis Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy