Arunas Zimnickas przechodzi do Maxima Grupe, zajmie się polskim rynkiem

opublikowano: 18-09-2018, 14:12

Litewski detalista Maxima Grupe ogłosił, że Arunas Zimnickas zajmie się jego działalnością w Polsce, donoszą esmmagazine.com i intellinews.com.

Zimnickas kierował siecią supermarketów Supersol przez cztery lata. Wcześniej zarządzał działalnością Maxima na Litwie i Łotwie. Jego powrót do Maxima Grupe i objęcie nadzoru nad działalnością w Polsce jest częścią planu ekspansji na tym rynku, który Litwini uważają obecnie za priorytetowy dla grupy.  

- Chcemy wykorzystać duże doświadczenie Arunasa w handlu detalicznym na różnych rynkach do rozwoju projektów Maxima Grupe w Polsce, która jest jednym z kluczowych punktów naszej strategii ekspansji – ogłosił  Dalius Misiunas, szef Maxima Grupe. – Od teraz we władzach zasiądzie osoba, która cały czas i uwagę będzie poświęcać temu priorytetowemu rynkowi, gdzie mamy wiele planów i wiele pracy do wykonania – dodał.

Maxima Grupe, największy detalista w krajach bałtyckich, w maju został właścicielem polskiej spółki Emperia Holding, prowadzącej sieć sklepów Stokrotka. Od 2011 roku Litwini byli właścicielami sieci Aldik. 

Maxima Grupe przeprowadziła niedawno emisję obligacji wartości 300 mln EUR, największą prywatną emisję długu w państwach bałtyckich. Pieniądze mają posłużyć do sfinansowania transakcji przejęcia Emperii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, esmmagazine.com, intellinews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu