Asbis dał satysfakcję

GRA
opublikowano: 08-05-2008, 00:00

Wzrost przychodów, zysku i marży operacyjnej — tak wyglądają w pigułce wyniki dystrybutora IT. Kurs poszedł w górę.

Wzrost przychodów, zysku i marży operacyjnej — tak wyglądają w pigułce wyniki dystrybutora IT. Kurs poszedł w górę.

Asbis Enterprises, jeden z czołowych dystrybutorów produktów IT w Europie Środkowej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, poprawił wyniki finansowe na wszystkich poziomach. W I kwartale 2008 r. jego przychody wzrosły o 38,9 proc., do 360 mln USD. Główną przyczyną był znaczący wzrost sprzedaży oprogramowania (Microsoft) — głównie w Rosji. Zysk operacyjny urósł prawie trzykrotnie, do 8,8 mln USD. Marża operacyjna zwiększyła się do 2,5 proc. z 1,3 proc. w takim samym okresie zeszłego roku. W rezultacie zysk akcjonariuszy podmiotu dominującego wzrósł o 1,8 mln USD, do 5,5 mln USD.

Z raportu wynika, że w najbliższym czasie Asbis rozważy założenie nowej spółki zależnej w Arabii Saudyjskiej.

„Działanie takie wydaje się koniecznością po wybraniu nas na głównego dystrybutora Toshiby w tym kraju. Spodziewamy się, że to posunięcie przyczyni się do znacznego wzrostu przychodów i zysków z tego regionu jako jednego z najszybciej rosnących rynków” — zapowiedział zarząd w komentarzu.

Jednocześnie Asbis jest na ostatnim etapie zakładania od podstaw spółki w Turcji.

„Oczekujemy, że kraj z ponad 60 milionami mieszkańców i całkowitym rynkiem sprzedaży komputerów osobistych przekraczającym 2 miliony sztuk, znacznie się przyczyni do naszego dalszego rozwoju” — dodał zarząd.

Inwestorzy przyjęli z zadowoleniem wyniki dystrybutora. Kurs poszybował w górę. Na zamknięciu walor kosztował 8,21 zł, co oznacza wzrost o 2,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Asbis dał satysfakcję