Asbis poprawił marżę brutto

KL
opublikowano: 12-05-2011, 00:00

Gorsze czasy są już za spółką. Prognozie dystrybutora IT nic już nie zagraża.

Gorsze czasy są już za spółką. Prognozie dystrybutora IT nic już nie zagraża.

Asbis jest zadowolony z wyników pierwszego kwartału tego roku. Dystrybutor IT najwyraźniej pokonał wreszcie kryzys, bo jego przychody wzrosły o 5,6 proc., do 349 mln USD. Zysk netto wyniósł 829 tys. USD. To ponad cztery razy więcej niż rok wcześniej.

— Wyniki są zgodne z naszymi założeniami. Podtrzymujemy prognozę — mówi Marios Christou, dyrektor finansowy Asbisu.

Spółka zakłada, ze jej zysk netto w tym roku wyniesie od 6 do 7,5 mln USD, a przychody — od 1,6 do 1,65 mld USD.

Asbis odbudowuje pozycję w Rosji, gdzie najwięcej stracił w kryzysie. Dynamika na tamtym rynku wyniosła prawie 20 proc. W pozostałych krajach sprzedaż pozostawała na stabilnym poziomie. Spółka jest zadowolona przede wszystkim ze wzrostu marży brutto o ponad 19 proc.

— Naszą rentowność poprawia m.in. sprzedaż pod własnymi markami — wyjaśnia Marios Christou.

Jednak największy udział w przychodach grupy stanowiły po raz kolejny laptopy. Wzrosły też przychody ze sprzedaży oprogramowania.

Przedstawiciele Asbisu podkreślali, że są zainteresowani zwiększaniem udziału w rynku polskim, jednak akwizycje — chociaż niewykluczone — na razie są mało prawdopodobne, m.in. ze względu na niską wycenę giełdową spółki. Nie ma też planów skupu akcji.

— Nie jesteśmy pewni, czy przyniosłoby to oczekiwany wzrost wyceny spółki. Wolimy dojść do tego, poprawiając wyniki finansowe — wyjaśnia Constantinos Tziamalis, odpowiadający w spółce za relacje z inwestorami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy