Asseco BS przeprowadzi dwie emisje aportowe, możliwe kolejne przejęcia

ISB
opublikowano: 20-02-2008, 13:14

Spółka IT Asseco Business Solutions (ABS), prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami, przeprowadzi dwie aportowe emisje akcji, poinformował w środę prezes Romuald Rutkowski.

"Na początku marca zwołamy NWZ, które powinno zaakceptować nasze plany" - powiedział Rutkowski na konferencji prasowej. Pierwsza emisja będzie przeznaczona dla spółki-matki ABS czyli Asseco Poland w zamian za 100% udziałów w Asseco Systems. Druga emisja jest przeznaczona dla 19 osób fizycznych w zamian za 39,44% udziałów w spółce Anica System. Dzięki niej ABS będzie kontrolowała 100% udziałów w producencie mobilnych systemów informatycznych.

Po podwyższeniu kapitału udział Asseco Poland w ABS wzrośnie do 60,1% z obecnych 51,6%, a obecni udziałowcy Anica System obejmą 11,6% udziałów w spółce.

Rutkowski potwierdził, że ABS nadal prowadzi rozmowy w sprawie mniejszych przejęć. W grę wchodzą spółki softwarowe z oprogramowaniem dla firm.

"Wierzymy, że to co robimy obecnie zachęci kolejne spółki żeby się do nas przyłączamy" - powiedział Rutkowski. Zaznaczył, że ABS oferuje mniejszym partnerom szansę uczestniczenie w dużej grupie bez narzucanie ścisłych reguł korporacyjnych. Szef ABS zaznaczył, że takie "mniejsze" akwizycje spółka może przeprowadzić że środków własnych.

Kolejna emisja może być jednak możliwa jeśli ABS przejmie część aktywów obecnego Prokom Software, który jest obecnie przejmowany przez Asseco Poland.

"Możliwe, że przejmiemy pewne aktywa Prokomu, które uzupełnią ofertę naszej grupy" - powiedział Rutkowski. Według niego emisja akcji, jeśli do niej dojdzie, może mieć miejsce najprawdopodobniej w II połowie roku.

ABS podał, że jego przychody w 2007 r. wzrosły o 29% i wyniosły 112,8 mln zł wobec 87,5 mln zł przychodów pro-forma w roku poprzednim. Zysk netto wyniósł 15,4 mln zł, czyli o 69% więcej wobec wyniku pro forma za ubiegły rok.

Anica System wypracowała w całym 2007 roku ponad 48 mln zł przychodów ze sprzedaży i zysk netto na poziomie 8,2 mln zł. ABS konsolidował jej wyniki w 60% za dwa ostatnie miesiące.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane