Asseco nie przyblokuje podpisania umowy na KSI

GSU
opublikowano: 24-01-2018, 15:48
aktualizacja: 24-01-2018, 15:51

Asseco Poland nie zamierza składać wniosku o zabezpieczenie roszczenia w postaci zakazu podpisania umowy między Comarchem, a ZUS na utrzymanie KSI.

We wtorek Krajowa Izba Odwoławcza zdecydowała o oddaleniu wszystkich odwołań od wyników przetargu na utrzymanie KSI ZUS, co teoretycznie otwiera Comarchowi drogę do podpisania wartej 242 mln zł. Asseco najprawdopodobniej złoży skargę do  na wyrok KIO do Sądu Okręgowego. Nie stoi to jednak na przeszkodzie w podpisaniu przez ZUS umowy z Comarchem. Przeszkodzić mogłoby złożenie przez Asseco wniosku o zabezpieczenie postępowania skargowego w postaci zakazu podpisywania umowy. Jak się jednak dowiadujemy, Asseco nie planuje takiego ruchu.

- Zgodnie ze stanowiskiem Sądu Okręgowego, który będzie rozpatrywał skargę, w tej procedurze nie przysługuje nam prawo do takiego zabezpieczenia – mówi PB Ewa Kryj, rzeczniczka Asseco.

Przypomnijmy, że w analogicznej sytuacji, kiedy Comarch miał podpisać z ARiMR umowę w na system OFSA, Asseco udało się uzyskać takie zabezpieczenie. Skąd więc różnica? Okazuje się, że wydział sądu, który rozpatrywał tamta sprawę, ma inna linię orzeczniczą, a wydział, który będzie rozpatrywał potencjalną  skargę -  inną. W takiej sytuacji rosną szansę, że umowa może być podpisana jeszcze w lutym. [GSU]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane