Asseco Poland kupiło spółkę za 50 mln zł

ISB
23-10-2008, 12:54

Spółka informatyczna Asseco Poland podpisała umowy nabycia 100% akcji w firmie Systemy Informatyczne Kapitał, poinformowała firma w komunikacie. Wartość transakcji to 50 mln zł.

"Strony ustaliły cenę zakupu akcji na wartość 50 mln zł, przy czym 50% tej kwoty zostanie wypłacone w terminie do 14 dni od daty zawarcia umowy. Pozostała kwota 25 mln zł została podzielona na dwie warunkowe raty po 12,5 mln zł płatne odpowiednio do dnia 30 lipca 2010 i do dnia 30 lipca 2011 roku pod warunkiem osiągnięcia przez Kapitał planów finansowych w latach obrotowych 2009 i 2010 w zakresie planowanego zysku netto na poziomach nie niższych niż po 8 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Sprzedającym jest Banque Privée Espirito Santo oraz dwie osoby prywatne.

Spółka Kapitał obecna jest od 1996 roku na rynku teleinformatycznych systemów zarządzania płynnością i pozycją finansową banków, instytucji finansowych i przedsiębiorstw. Firma zatrudnia 17 osób.

"Spółka oferuje profesjonalne systemy transakcyjne oraz wspomagające zarządzanie finansami przez departamenty gospodarki pieniężnej, zarówno na poziomie zarządzania centralnego jak i w zakresie integracji rozproszonych struktur organizacyjnych, tworzące zintegrowany system o nazwie TRESUS - Treasury Support System, które uzupełniają ofertę produktową Asseco Poland skierowaną do sektora bankowo-finansowego, szczególnie w zakresie rozwiązań dedykowanych dla tresury" - poinformowało Asseco Poland.

Wśród klientów spółki znajdują się m.in.: Bank Nordea, Raiffeisen Bank, Bank Millennium, PKO BP, BGŻ, Getin Bank i inne.

W I półroczu 2008 r. grupa Asseco Poland miała 150,77 mln zł przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 57,16 mln zł przed rokiem. Przychody wyniosły 1167,88 mln zł wobec 501,84 mln zł w I poł. 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Asseco Poland kupiło spółkę za 50 mln zł