Asseco Poland miało 127,5 mln zł zysku netto w III kwartale

opublikowano: 24-11-2022, 08:26
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W III kwartale 2022 r. zysk netto Asseco Poland przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 127,5 mln zł. To o 6 proc. więcej niż przed rokiem i wynik zgodny z konsensem prognoz analityków według PAP.

Przychody informatycznej grupy wzrosły o 28 proc. do 4,5 mld zł, a EBITDA o 17 proc. do 658,4 mln zł.

Po trzech kwartałach przychody sięgają 12,8 mld zł (+24 proc.), EBITDA 2,0 mld zł (+26 proc.), a zysk netto 376,3 mln zł (+4 proc.).

– Pierwsze trzy kwartały 2022 roku były dla nas okresem stabilnego wzrostu. Odnotowaliśmy poprawę wyników, mimo trudnego otoczenia biznesowego i rosnących kosztów pracy. Było to możliwe za sprawą niezmiennie realizowanej strategii dywersyfikacji geograficznej, produktowej i sektorowej, co przy wysokim tempie cyfryzacji w gospodarce pozwala nam na stały wzrost. Specyfika naszego biznesu sprawia, że możemy koncentrować się na powtarzalnych przychodach, co zapewnia finansową stabilność i przewidywalność. Cały czas zwiększamy także skalę biznesu poprzez akwizycje. W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2022 roku do Grupy dołączyło 10 nowych spółek. Mimo zmiennego otoczenia makroekonomicznego utrzymuje się popyt na nasze rozwiązania, czego dowodem jest nasz portfel zamówień, rosnący w kursach stałych, w porównaniu do backlogu sprzed roku, o 10 proc. – mówi Karolina Rzońca-Bajorek, wiceprezes Asseco Poland.

Skonsolidowany portfel zamówień Asseco na 2022 rok w kursach zmiennych, w obszarze oprogramowania i usług własnych, ma obecnie wartość 12,9 mld zł i jest wyższy o 19 proc. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przeliczając backlog na 2022 r. według kursów, jakimi został przeliczony backlog na 2021 r. wzrost wynosi 10% do 11,9 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane