Asseco Poland zadeklarowała gotowość współpracy z przedstawicielami UOKiK

  • PAP
opublikowano: 29-12-2021, 17:45

Spółka zadeklarowała gotowość współpracy z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzącym postępowanie w celu jak najszybszego wyjaśnienia sprawy - przekazała w środę Asseco Poland, odnosząc się do przeszukań w jej siedzibach, o których poinformował UOKiK.

Adam Góral, prezes Asseco
Adam Góral, prezes Asseco
Marek Wiśniewski

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie przetargów na dostawę i wdrożenie systemów informatycznych wykorzystywanych przez służbę zdrowia - przekazał w środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przeszukano siedziby Asseco Poland, Comarch Healthcare i Bestprojects. Urząd podejrzewa, że mogło dojść do niedozwolonych ustaleń dotyczących podziału rynku oraz zmowy przetargowej. Jak zaznaczono, postępowanie wyjaśniające prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnym przedsiębiorcom.

"Od początku spółka zadeklarowała pełną gotowość współpracy z przedstawicielami Urzędu prowadzącymi to postępowanie w celu jak najszybszego wyjaśnienia sprawy" - stwierdziła Asseco Poland w oświadczeniu przesłanym w środę PAP. Dodano, że spółka udostępniła kontrolerom UOKiK "wszelkie potrzebne dokumenty, informacje oraz udzieliła wszelkich wyjaśnień".

"Oświadczamy, iż postępowanie ma charakter wyjaśniający i nie toczy się przeciwko Asseco Poland. W pełni szanujemy prawo i obowiązek UOKiK do prowadzenia postępowań wobec przedsiębiorców, których podejrzewa się lub na których został złożony donos o działania mogące ograniczać konkurencję" - wskazano. Zarząd podkreślił, że spółka w swojej działalności "zawsze przestrzega przepisów ustawy z dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów".

"Wszelkie pytania dotyczące tej sprawy prosimy kierować bezpośrednio do Urzędu, jako organu właściwego dla prowadzonego postepowania wyjaśniającego" - podsumowała spółka.

Według UOKiK, jeśli zebrany materiał potwierdzi podejrzenia, wówczas prezes Urzędu rozpocznie postępowanie antymonopolowe i postawi zarzuty konkretnym podmiotom. Za udział w porozumieniu ograniczającym konkurencję grozi kara finansowa w wysokości do 10 proc. obrotu przedsiębiorcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane