Asseco szkoli operatorów dronów w Nigerii

GSU
opublikowano: 21-08-2018, 08:21

Asseco uruchomiło ośrodek szkoleniowy dla operatorów platform bezzałogowych w Nigerii. Przeprowadziło także dla nich pierwsze szkolenia.

Otwarcie ośrodka to efekt współpracy Asseco z Ministerstwem Nauki i Technologii ze stanu Lagos w Nigerii. Współpraca Asseco z nigeryjską administracją rządową odbywa się w ramach umowy z 2017 r. Rozwiązania, które dostarczy polska spółka mają być istotnym elementem systemu informacji geograficznej (eGIS) wdrażanego w stanie Lagos. Pozwoli to m.in. na efektywniejsze planowanie rozwoju tego regionu Afryki oraz zarządzanie jego zasobami w zakresie gospodarki przestrzennej,  a także na monitoring zanieczyszczeń środowiska.

Uruchomienie ośrodka szkoleniowego to pierwszy etap projektu realizowanego w Nigerii. 

Ośrodek szkoleniowy stworzony w stanie Lagos to pierwsza tego typu inwestycja w tym regionie oraz jedna z pierwszych realizowanych w Afryce. Docelowo będzie w nim się szkolić ok. 100 osób rocznie. Zajęcia będą prowadzone przez ekspertów z Asseco Poland i Asseco Nigeria.

W ramach planowanego, kolejnego etapu projektu, Asseco dostarczy platformy bezzałogowe do wykonywania długotrwałych nalotów fotogrametrycznych nad stanem Lagos. Rozwiązanie będzie składać się także z dwóch stacji kontroli z oprogramowaniem oraz systemu do symulacji lotów dostarczonych przez rzeszowską spółkę. Asseco będzie również odpowiedzialne za szkolenia operatorów oraz testy z obsługi systemu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu