Asseco wraca do pomysłu wejścia na Nasdaq

KZ, GPWInfostrefa
07-02-2012, 16:07

Pomysł notowania akcji Asseco Poland na Nasdaq wraca jak bumerang. Zarząd spółki znów sonduje opinie akcjonariuszy.

Niemal dokładnie rok temu największa polska spółka IT konsultowała się z inwestorami i bankami inwestycyjnymi w sprawie ewentualnego wejścia akcji do notowań na Nasdaq (zobacz więcej>>)

Wtedy pomysł upadł, co oficjalnie tłumaczono tym, że wejście na amerykańską giełdę miałoby sens, gdyby towarzyszyła temu emisja akcji o wartości 150-200 mln USD. A ponieważ emisja nie była konieczna...

Teraz temat wrócił, a debiut na Nasdaq miałby być połączony z emisją akcji w celu wykupu akcjonariuszy mniejszościowych spółek zależnych, zarówno publicznych, jak i niektórych nienotowanych - podał PAP, cytując anonimowe "źródło rynkowe".

Nie sprecyzowano, jakich spółek miałby dotyczyć wykup.

Na GPW notowane są takie spółki z grupy Asseco, jak Asseco Business Solution, Asseco SEE i Asseco CE. Na Nasdaq i Tel-Aviw Stock Exchange notowane są akcje Formula Systems i kilka jej spółek zależnych.

Asseco Poland rozpoczęło serię spotkań z akcjonariuszami w celu wysondowania ich opinii na temat pomysłu debiutu spółki na NASDAQ i emisji akcji w celu wykupu akcjonariuszy mniejszościowych spółek zależnych, zarówno publicznych, jak i niektórych nienotowanych - poinformowało PAP źródło rynkowe.

"To na razie luźny projekt i Asseco nie przedstawia szczegółowego harmonogramu, szczegółów ewentualnej emisji ani technicznych szczegółów wykupu akcjonariuszy mniejszościowych. Na razie Asseco chce poznać opinie rynku o tym pomyśle, ale zarząd wydaje się zdeterminowany, aby zrealizować ten pomysł" - dodało.

Inne źródło poinformowało PAP, że nie jest jeszcze przesądzone, czy Asseco będzie chciało zaproponować akcjonariuszom mniejszościowym spółek zależnych akcje własne, czy też gotówkę.

Przedstawiciele Asseco Poland odmówili komentarza w sprawie potencjalnego wejścia na NASDAQ i emisji akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, GPWInfostrefa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / Asseco wraca do pomysłu wejścia na Nasdaq