Asseco wytropi nadużycia kierowców w Rzeszowie

AR
opublikowano: 15-03-2018, 15:56
aktualizacja: 15-03-2018, 16:03

Na miejskich przystankach zamontowany będzie inteligentny monitoring wizyjny. System polskiej firmy pomoże walczyć z nadużyciami firm przewozowych – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

– System inteligentnego monitoringu wizyjnego na przystankach komunikacji miejskiej  Rzeszów zamontuje jako pierwsze miasto w Polsce – mówi Ewa Balicka, rzecznik prasowa Asseco Data Systems. 

Rzeszów chce w ten sposób efektywniej ścigać prywatnych przewoźników, którzy zatrzymują się na przystankach autobusowych, należących do Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM). Na ulicach stolicy Podkarpacia liczne prywatne autobusy, z których chętnie korzystają mieszkańcy i przyjezdni, to norma. W ratuszu nie podoba się jednak, że ich kierowcy łamią przepisy, wykorzystując publiczną infrastrukturę. 

– System z pomocą m.in. kamer ANPR pozwoli na automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, a także monitorowanie czasu postoju, wielkości i rodzaju pojazdu oraz powierzchni, jaką zajmuje autobus. Następnie dane z serwerów lokalnych będą filtrowane w centralnym systemie i wygenerują gotowy raport o pojazdach, które zatrzymały się na przystankach. ZTM na tej podstawie będzie mógł żądać zapłaty od przewoźników, którzy skorzystali z infrastruktury miejskiej w sposób nieuprawniony. Oczywiście system nie będzie monitorował ruchu pojazdów prywatnych, taksówek i innych pojazdów uprzywilejowanych – wyjaśnia Paweł Sokołowski, dyrektor pionu cyfrowej infrastruktury miejskiej w Asseco Data Systems.

Zamontowanie inteligentnego monitoringu wizyjnego jest cześcią kompleksowej rozbudowy infrastruktury przystankowej w Rzeszowie, która potrwa do sierpnia 2018 r.  Cały projekt jest wart blisko 8 mln zł.

Inteligentne kamery będą zainstalowane na 47 przystankach. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu