Asseco zakasuje rękawy w ZUS-ie

opublikowano: 27-11-2018, 13:49

W ostatnim czasie Asseco Poland pozyskało lub jest bliskie pozyskania nowych zleceń w ZUS, które sprawiają, że spółka z Rzeszowa ma dużo pracy w zakładzie i zwiększa zatrudnienie.

We wtorek po południu Asseco Poland ma podpisać z ZUS wartą 23,2 mln zł brutto umowę na na rozwój i utrzymanie Portalu Klienta oraz Szyny Usług — w ramach Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. To nowy dla Asseco obszar w zakładzie. Obecnie utrzymaniem PUE zajmuje się Softiq, który przejął go po rozstaniu ZUS z wcześniejszym wykonawcą – Atosem.

Adam Góral
Zobacz więcej

Prezes Asseco Poland

Adam Góral Marek Wiśniewski

Z kolei przed południem odbyło się otwarcie ofert składanych w ramach umowy ramowej na rozwój KSI ZUS. Oferty w ramach zleceń wykonawczych mogą składać  Asseco i Comarch.  ZUS szukał wykonawcy modyfikacji systemu w zakresie optymalizacji procesu udostępniania danych o klientach zakładu. Jedyną ofertę złożyło Asseco. Wartość prac wyceniło na około 4 mln zł brutto. 

Było to drugie zlecenie wykonawcze w ramach umowy ramowej. W pierwszym też jedyną ofertę złożyło spółka z Rzeszowa. Dotyczył modyfikacji systemu do zmian legislacyjnych wchodzących w życie z początkiem roku dotyczących opodatkowania świadczeń oraz obsługi świadczeń emerytalno-rentowych. Podpisana na początku listopada umowa opiewa na maksymalnie 23 mln zł netto.  Zlecenie ma napięte terminy realizacji. Pierwszy etap powinien być zakończony przed końcem roku. 

Także w ramach umowy ramowej ZUS chce udzielić zlecenia na tzw., KSI 2.0. W związku z bardzo pracowitą końcówka roku, nie jest wykluczone, że zamówienie to może się pojawić w przyszłym roku.  

Asseco jest też w trakcie realizacji umowy na zmiany w systemie ZUS związanymi z regulacje w zakresie przechowywania akt pracowniczych. Opiewa ona na kwotę 24,5 mln zł brutto. Do końca roku ma zostać oddany pierwszy etap prac.

Informatyczna grupa przyznaje, że widzi obecnie ożywienie w sektorze administracji w zakresie nowych projektów IT. 

- W samym tylko obszarze odpowiedzialnym za obsługę sektora publicznego od początku tego roku zwiększyliśmy zatrudnienie o ok. 10 proc.  i wciąż poszukujemy kolejnych osób, które do nas dołączą - – mówi Arkadiusz Wójcik, dyrektor pionu ubezpieczeń społecznych w Asseco Poland.

Jak wynika z informacji PB od 1 grudnia w ramach prac rozwojowych przy KSI ZUS Asseco będzie wspierał nowy podwykonawca – KLG Solutions.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy