Asten Group – wszystko układa się w całość

Partnerem publikacji jest Asten Group
opublikowano: 14-04-2023, 15:46
aktualizacja: 14-04-2023, 16:07
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Asten Group to organizacja z ponad 20-letnim doświadczeniem działająca jako partner firm z sektora przemysłowego.

Asten Group zrzesza siedem marek handlowych, dostarczając kompleksowe rozwiązania dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa, a także techniki laserowej, brandingu oraz HR. Mało kto pamięta, że zatrudniająca dziś ponad 100 osób firma działająca prężnie w kilku sektorach rozpoczęła swoją historię w 2000 roku jako niewielki sklep z artykułami wentylacyjnymi.

www.astengroup.pl

Rozwój następował dynamicznie i w wielu kierunkach – choć na pozór odległych, świetnie się uzupełniających. Dziś Asten Group (AG) to stabilny pracodawca, lider w swoich branżach i prężnie rozwijający się partner w biznesie.

Od początku swojej działalności Asten Group zdobywa doświadczenie w kontaktach biznesowych z Azją, równolegle współpracując z firmami z terenu całej Polski. Odrębnym polem współpracy jest także Europa, gdzie AG posiada ponad 30 partnerów, będących dystrybutorami oferowanych przez firmę urządzeń peryferyjnych dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych – pełniąc tym samym funkcję centrum logistyczno-magazynowego dla całego kontynentu.

www.plastigo.pl

Plastigo – największa marka AG – zaopatruje przetwórców tworzyw sztucznych w maszyny i urządzenia peryferyjne. Blisko półtora tysiąca wtryskarek wprowadzonych na rynek, tysiące suszarek, młynków, podajników itp. oraz magazyn części zamiennych wart ponad 4 mln zł to tylko część działalności Plastigo. Od początku istnienia Plastigo robi wszystko, aby oferta kierowana do klientów była kompletna i dawała pełne wsparcie dla produkcji. Bardzo istotnym elementem są zatem usługi serwisu, laboratorium badania tworzyw polimerowych, specjalistyczne szkolenia dla przetwórców, a także kompleksowe projekty automatyzacji linii produkcyjnych.

www.shinieurope.com

Shini Europe to europejskie centrum logistyczno-magazynowe urządzeń peryferyjnych dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Lata doświadczenia, tysiące sprzedanych urządzeń i ogromna siatka dystrybutorów na całym starym kontynencie to przepis na sukces. Urządzenia Shini znalazły swoje miejsce w setkach wtryskowni, nie tylko w Polsce czy Europie, ale na całym świecie i cieszą się wśród przetwórców dużym zaufaniem.

www.vikk.pl

VIKK zajmuje się dystrybucją agregatów wody lodowej i chłodnic wentylatorowych, a także dostawą kompletnych instalacji chłodniczych oraz serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym urządzeń chłodniczych. Urządzenia znajdują swoje miejsce przede wszystkim w procesie zasilania wodą chłodzącą wtryskarek, rozdmuchiwarek, wytłaczarek, pras hydraulicznych, zgrzewarek laserowych, urządzeń wentylacyjnych oraz procesów technologicznych.

www.ozzone.pl

Ozzone – najstarsza marka, funkcjonująca jako hurtownia wentylacji, zaopatrująca instalatorów z całej Polski. Poza ofertą handlową świadczy usługi produkcyjne – produkuje niezbędne w wentylacji blaszane kanały i kształtki, dopasowane do potrzeb klienta oraz wymogów danego przedsięwzięcia.

www.technigo.pl

Marka Technigo to przede wszystkim sprzedaż urządzeń z zakresu techniki laserowej – rozwiązania ekonomiczne, ekologiczne, a przede wszystkim usprawniające pracę. Najważniejsze w ofercie lasery czyszczące to rozwiązania cieszące się coraz większym zainteresowaniem, pozwalają na skuteczne czyszczenie różnych wrażliwych powierzchni, np. form wtryskowych, bez konieczności ich demontażu oraz przekazania firmie zewnętrznej. Technigo to także najszerszy na rynku wybór produktów uzupełniających dla przetwórców tworzyw sztucznych. Katalog rozwiązań przygotowany przez Technigo pomaga producentom znaleźć w jednym miejscu u jednego dostawcy najpotrzebniejsze rzeczy niezbędne do produkcji.

www.adino.pl

Zajmująca się projektowaniem logo oraz systemów identyfikacji wizualnej marka Adino jest z pozoru najbardziej oddaloną pod kątem profilu działalności częścią Asten Group. Skąd wśród twardych, technicznych marek miejsce na kreację? Firma Asten Group od początku istnienia przykłada ogromną wagę do swojego wizerunku. Spójność, jakość materiałów i jasny przekaz niejednokrotnie zostały zauważone przez klientów, co tak naprawdę zapoczątkowało rozwijanie działalności firmy w tym kierunku. Dziś, po kilku latach działalności, Adino ma na swoim koncie ważne projekty graficzne, np. rebranding Politechniki Częstochowskiej.

Sukces w biznesie to jedno. Coś, czego nie zobaczymy w wynikach finansowych ani ilości sprzedanych maszyn, to wartość, której w żaden sposób nie da się zmierzyć. Asten Group to przede wszystkim ludzie. Zgrany zespół profesjonalistów ze średnią stażu w okolicach siedmiu lat, którzy niejednokrotnie właśnie tu zaczynali swoją drogę zawodową. Pnąc się po kolejnych szczeblach kariery, zdobywając nowe doświadczenia, zbudowali razem wyjątkową organizację, która rozwijała się razem z nimi. Plany są ambitne, ale realne i dostosowane do panujących, nieco nieprzewidywalnych warunków. Pozostaje życzyć, żeby powstawało więcej podobnych organizacji, bo są niezależnie od miejsca i branży, a stabilne firmy w niestabilnych czasach są bardzo potrzebne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane