Aster oferuje wideokonferencje

Kamil Kosiński
opublikowano: 08-09-2010, 00:00

Firma znana z telewizji kablowej coraz bardziej wchodzi w segment usług telekomunikacyjnych dla biznesu.

Firma znana z telewizji kablowej coraz bardziej wchodzi w segment usług telekomunikacyjnych dla biznesu.

Pion usług dla biznesu firmy Aster zaoferował nowa usługę. To wideokonferencje. Poza przekazem obrazu i głosu uczestników pozwala ona na emisje na ekranach uczestników wideokonferencji plików komputerowych, np. z prezentacjami lub arkuszami kalkulacyjnymi.

— Zmiany w pliku mogą wprowadzać tylko ich właściciele, ale każdy uczestnik może je oglądać. Jeśli ktoś ma dwa monitory, to na jednym może widzieć rozmówcę, a na drugim plik prezentacji lub arkusza kalkulacyjnego — wyjaśnia Piotr Żochowski, kierownik produktów biznes w Aster.

Zróżnicowane ceny

Widokonferencje Aster wykorzystują platformę technologiczną Vidyo. Może w nich uczestniczyć od 2 do 100 osób, w tym goście z firm, które nie są klientami Aster. Po warunkiem, że korzystają z systemów wideokonferencyjnych pracujących w standardzie H. 323.

— W praktyce w takich spotkaniach mogą uczestniczyć goście z firm wykorzystujących najbardziej popularne systemy wideokonferencyjne, np. Polican czy Tandberg — tłumaczy Piotr Żochowski.

Aby skorzystać z tej możliwości, klient Aster musi wykupić tzw. most wideokonferencyjny. Zależnie od abonamentu kosztuje on 4,58-91,44 zł brutto miesięcznie. Samo uruchomienie usługi wideokoferencyjnej wymaga zaś opłaty aktywacyjnej w wysokości 974,78 zł brutto. Konieczne jest przy tym wykupienie przynajmniej trzech kont wideokoneferencyjnych (licencji na trzech użytkowników — nie muszą być takie same).

Przy dwuletniej umowie, miesięczny abonament za konto to 91,50-1828,78 zł brutto. Ceny są tak różne, bo zależą od zestawu, z którego będzie korzystał użytkownik. Najprostszy wykorzystuje kamerkę internetową, a najbardziej rozbudowany ma m.in. dwa 50-calowe telewizory plazmowe i normalną kamerę.

W całej Polsce

Usługi wideokoferencyjne Aster nie wymagają wykupienia u tego operatora innych usług i są dostępne w całym kraju.

— Możemy świadczyć te usługi na jakimkolwiek łączu internetowym o przepustowości przynajmniej 1 Mbit/s, niezależnie od tego, do jakiego operatora należy łącze — podkreśla Piotr Żochowski.

To o tyle istotne, że własną sieć Aster ma tylko w Warszawie, Krakowie i Zielonej Górze. W innych miastach firma oferowała dotąd jedynie telefonię komórkową i mobilny internet, działając na zasadzie operatora wirtualnego.

Na początku lipca 2010 r. firma Aster kupiła 100 proc udziałów w spółce Mediatel 4B –operatorze telekomunikacyjnym świadczącym usługi dla rynku biznesowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy