Aston Martin coraz bliżej Red Bulla

ŁO
opublikowano: 27-09-2017, 13:32
aktualizacja: 27-09-2017, 16:18

Brytyjski producent sportowych samochodów osiągnął porozumieniem z zespołem Red Bull Racing. Będzie tytularnym partnerem byłych mistrzów.

Słynny zespół Formuły od przyszłego sezonu będzie się nazywał Aston Martin Red Bull Racing. Brytyjska firma zyska potężne narzędzie marketingowe w starciu z konkurencją na rynku drogich, sportowych samochodów.  

Zobacz więcej

Bolid zespołu Red Bull Racing

Fot. Jean-Francois Galeron/WRI2/MAXPPP / FORUM

Red Bull Racing zdobył w latach 2010-2013 cztery tytuły mistrzowskie w kategorii producentów. W klasyfikacji kierowców najlepszych był wtedy także czterokrotnie Sebastian Vettel ścigający się w bolidzie Red Bulla.

Partnerstwo obu firm nie ogranicza się tylko do marketingu. Jeszcze w tym roku w siedzibie Red Bull Racing w Milton Keynes powstanie nowy ośrodek o nazwie Advanced Performance Centre, w którym pracę znajdzie 110 osób. Aston Martin nie wyklucza także, że w przyszłości zdecyduje się na produkowanie silników do F1.  

Aston Martin i zespół Red Bulla współpracują ze sobą od 2016 r., czego owocem jest projekt superauta valkyrie. Auto ma trafić do klientów dopiero za dwa lata, ale cała dostępna pula została już wyprzedana.  

Valkyrie napędzane będzie silnikiem V12, który dostarcza 900 koni mechanicznych przy wadze wynoszącej 900 kg. Taki stosunek mocy do wagi gwarantuje przyspieszenie „do setki” w około dwie sekundy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Aston Martin coraz bliżej Red Bulla