Aston Martin rozważa wejście na giełdę

aktualizacja: 19-05-2017, 06:47

Aston Martin, producent luksusowych aut sportowych rozważa wejście na giełdę nawet w przyszłym roku zachęcony powodzeniem, jakie wśród inwestorów giełdowych miało Ferrari, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Aston Martin myśli o wejściu na giełdę w Londynie, twierdzą informatorzy agencji. Spółka poczeka do raportu o wynikach za 2017 rok z wyborem doradców, którzy pomogą jej przeprowadzić formalnie ofertę. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, podkreślają informatorzy Bloomberga.

Produkcja auta marki Aston Martin
Zobacz więcej

Produkcja auta marki Aston Martin

Bloomberg

Źródła agencji twierdzą, że Aston Martin chciałby wyceny podobnej do osiągniętej przez Ferrari, której weszło w 2015 roku na giełdę w Nowym Jorku. Włoski producent super-aut, którego akcje zdrożały o ok. 62 proc. od IPO, ma wartość rynkową wynoszącą 14-krotność EBITDA. Oznaczałoby to, że w przypadku Aston Martina sięgnęłaby 2,3 mld GBP (3 mld USD).

Aston Martin jest obecnie kontrolowany przez włoski fundusz private equity Investindustrial oraz kuwejckie spółki Investment Dar i Adeem Investment. Włosi mają 37,5 proc. udziałów w brytyjskiej spółce od 2012 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Aston Martin rozważa wejście na giełdę