Aston Martin wzywa Polaków do warsztatów

ŁO
opublikowano: 13-02-2018, 10:07
aktualizacja: 13-02-2018, 14:59

Okazuje się, że akcje serwisowe obejmują nie tylko właścicieli aut masowych producentów, ale także klientów drogich marek.

- Przedsiębiorca Aston Martin Warszawa, (AML Polska Sp. z o.o.), z siedzibą w Warszawie, powiadomił prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Aston Martin, modele DB9, DBS, Rapide, Virage i Vanquish, możliwy jest problem z blokadą położenia postojowego w 6-stopniowej automatycznej skrzyni biegów Touchtronic II - czytamy w komunikacie UOKiK.  

Aston Martin Vanquish
Aston Martin Vanquish
Fot. Aston Martin

Aston Martin wzywa do serwisu właścicieli samochodów zidentyfikowanych po numerze VIN w celu naprawy możliwej usterki. Na polskim rynku kampanią naprawczą objęte są 33 auta.  

- Przyczyną usterki jest błąd w komunikacji między oprogramowaniem modułu sterującego silnika (ECM) a modułem sterującym skrzyni biegów (TCM). W wyniku tego błędu zapadka postojowa skrzyni biegów może pozostać w pozycji niezałączonej, w następstwie czego zaparkowany pojazd może zacząć się toczyć - podaje urząd.

Aston Martin ma za sobą dobry rok, w którym sprzedał na całym świecie ponad 5,1 tys. samochodów. Koncern zanotował wzrost sprzedaży na poziomie 58 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane