Atal planuje ofertę publiczną i debiut na GPW na przełomie 2014/2015

ISBnews
opublikowano: 10-12-2013, 14:34

Atal planuje pierwszą emisję publiczną i debiut na warszawskiej giełdzie na przełomie 2014/15, poinformował prezes spółki Zbigniew Juroszek. Do końca listopada tego roku spółka sprzedała 1195 lokali, o 75% więcej r/r i chce do końca roku przekroczyć 1300 sprzedanych mieszkań.

"Zdecydowaliśmy się na niedużą emisję obligacji (25 mln zł), ponieważ dysponujemy wystarczającymi zasobami finansowymi do rozpoczęcia i realizacji planowanych inwestycji (ponad 100 mln zł). Zamierzamy jednak na trwałe związać się z rynkiem kapitałowym. Przed wejściem na główny parkiet GPW wstrzymuje nas to, że inwestorzy patrzą na Atal przez pryzmat indeksu WIG-Deweloperzy" - powiedział Juroszek podczas debiutu obligacji spółki na Catalyst.

W jego ocenie wpływa to na wycenę poniżej prawdziwej wartości i dlatego uznał, że w obecnej sytuacji wejście na rynek Catalyst jest odpowiednim etapem na drodze do realizacji celów.

"Oceniam, że warunki do przeprowadzenia IPO będą na przełomie 2014/2015, a może nawet w I kw. 2015. Nowe akcje mogłyby stanowić 20-25% kapitału, a wartość przyszłej oferty mogłaby sięgnąć do 100 mln zł. Docelowo chcemy być spółką dywidendową. Będziemy kontynuować dobrą passę i rozwijać się na pięciu głównych rynkach mieszkaniowych w Polsce. Szczególnie w Warszawie chcemy bardzo zwiększyć udział w rynku, bo tu mamy potencjał do wzrostu. Szacujemy 1300-1310 mieszkań sprzedanych w całym 2013" - dodał prezes Atal.

Spółka planuje również realizację projektów zagranicznych, pierwszego w czeskiej Pradze. Prezes dewelopera zaznaczył, że w I kw. 2014 firma wybierze lokalizację, a na koniec 2014 chciałaby rozpocząć jego realizację.

Według słów prezesa Atal liczba przekazań mieszkań klientom jest zbliżona do poziomu sprzedaży, a tegoroczne przychody wzrosną do ok. 400 mln zł. W 2012 roku przychody Atal wyniosły 244 mln zł. Prezes ocenia, że projekty spółki generują marżę brutto na sprzedaży rzędu ok. 30%. Szef firmy wskazał ponadto, że do końca tego roku wyda jeszcze ok. 45 mln zł na nowe działki.

Spółka sama realizuje swoje projekty, nie korzystając z zewnętrznych wykonawców. Kapitał własny przekracza 300 mln zł. W 2012 roku sprzedała 784 mieszkania. Nieruchomości komercyjne stanowią ok. 4% przychodów.

Atal S.A. to firma deweloperska istniejąca od 1990 r. Specjalizuje się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Firma aktualnie prowadzi projekty inwestycyjne m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz w Warszawie. Założycielem i właścicielem firmy jest polski przedsiębiorca Zbigniew Juroszek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane