Atal złożył prospekt do KNF, liczy na debiut na GPW w I kwartale 2015 r.

ISBnews
opublikowano: 07-11-2014, 14:23

Atal złożył prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformował prezes Zbigniew Juroszek. Spółka zamierza zaoferować w ramach oferty publicznej do 6,5 mln nowych akcji serii E. Debiut spółki na rynku regulowanym GPW planowany jest w I kwartale 2015 roku.

"Złożenie prospektu do KNF potwierdza silną pozycję Atal na rynku deweloperskim. Planujemy ciągły rozwój naszej działalności na rynku polskim i kolejne inwestycje w kluczowych dla nas miastach. Pozyskane z rynku kapitałowego środki, które stanowią alternatywę dla kredytów bankowych, przeznaczymy na zakup atrakcyjnych gruntów oraz na realizację wybranych projektów deweloperskich. Pozwoli to na zwiększanie skali prowadzonej przez nas działalności" - powiedział Juroszek, cytowany w komunikacie.

Atal przewiduje się publiczną emisję obejmującą do 6,5 mln nowych akcji zwykłych serii E, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Jednocześnie zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie wszystkich wyemitowanych akcji, zarówno dotychczasowych serii B, C i D jak i nowej serii E, do obrotu na rynku regulowanym organizowanym przez GPW.

W 2013 roku spółka sprzedała 1301 mieszkań, co oznacza 66% wzrost względem roku poprzedniego. Atal odnotował jednocześnie 282 mln złotych zł. W pierwszym półroczu bieżącego roku deweloper sprzedał 570 mieszkań, odnotowując 16-proc. wzrost sprzedaży.

"Do tej pory skupialiśmy się na rozwoju i stworzeniu wysokiej jakości kultury organizacyjnej. tak, byśmy mogli realizować więcej bardzo dobrych projektów mieszkalnych. Mamy świetną sytuację finansową, a wejście na Rynek Główny GPW traktujemy jako kolejny krok rozwoju firmy" - dodał Juroszek.

Atal podkreśla, że jego stabilność gwarantuje kapitał własny o wartości ponad 300 mln zł. Obligacje wyemitowane przez Atal od grudnia 2013 roku były notowane na rynku Catalyst. Spółka przeprowadziła do tej pory dwie emisje obligacji korporacyjnych, z których pozyskała łącznie 55 mln zł.

Oferującymi są Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska oraz Dom Maklerski PKO Banku Polskiego. Doradcą finansowym jest Raiffeisen Investment Polska.

Notowany na Catalyst Atal S.A. to firma deweloperska istniejąca od 1990 r. Specjalizuje się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Firma aktualnie prowadzi projekty inwestycyjne m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz w Warszawie. Założycielem i właścicielem firmy jest polski przedsiębiorca Zbigniew Juroszek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane