Atlantic poczeka na inwestora

  • Alina Treptow
26-09-2016, 22:00

Żaden z 10 podmiotów zainteresowanych dystrybutorem bielizny nie złożył oferty. Będzie kolejne podejście do sprzedaży.

Do ubiegłego tygodnia inwestorzy zainteresowani Atlantikiem (będącym w upadłości), specjalizującym się w dystrybucji bielizny, mogli złożyć ofertę zakupu.

— Żaden inwestor jej nie złożył. Rozmowy jednak nadal trwają i spodziewam się, że oferty się pojawią, ale w następnym przetargu, kiedy cena wywoławcza będzie niższa. W tym tygodniu złożę wniosek do sądu w sprawie ogłoszenia kolejnego przetargu — mówi Tycjan Saltarski, syndyk Atlantica. W masie upadłościowej jest kilkanaście znaków towarowych, w tym główny — Atlantic (słowny i słowno- -graficzny). Nie dotyczy to jednak takiego samego znaku towarowego zarejestrowanego w rosyjskim urzędzie patentowym i Światowej

Organizacji Własności Intelektualnej. Przed ogłoszeniem upadłości przeniesiono go do innego podmiotu, co powoduje, że spółka Atlantic nie może używać znaku na rynkach zagranicznych. Wstępnie majątek i udziały w spółkach były szacowane na 54 mln zł.

W zakończonym przetargu cena wywoławcza dla marek i zaległego towaru wynosiła wielokrotnie mniej, bo 8,2 mln zł. Syndyk informował, że w kolejce ustawiło się około 10 potencjalnych inwestorów finansowych i branżowych. Agnieszka Górnicka, prezes firmy badawczej Inquiry, uważa, że Atlantic to ciekawa marka, która ma silną pozycję — zwłaszcza na polskim rynku.

Upadłość Atlantica ogłoszono w sierpniu ubiegłego roku. Wcześniej spółka starała się o upadłość układową, ale sąd uznał, że nie spełnia warunków. Zdaniem prezesa Wojciecha Morawskiego, Atlantica pogrążyły konflikt na Wschodzie i postępowanie polskich urzędów skarbowych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Atlantic poczeka na inwestora