Atlantis sprzeda płyty Usinorowi

Tomasz Siemieniec
opublikowano: 10-11-2000, 00:00

Atlantis sprzeda płyty Usinorowi

Do końca listopada Paweł Obrębski, główny właściciel Atlantisu, ma sprzedać obie należące jeszcze do niego fabryki płyt warstwowych, jedną z Mielca, a drugą z Lublina. Według nieoficjalnych informacji, nabywcą zostanie francuski Usinor. Z kolei we wczorajszych transakcjach pakietowych Paweł Obrębski dokupił 310 tys. akcji spółki płacąc za nie po 4 zł.

Ta transakcja może być kolejnym potwierdzeniem planów restrukturyzacji firmy i wejścia w branżę nowoczesnych technologii.

Warto przypomnieć, że ConnecTel, spółka z antypodów, zarejestrowana w Polsce jako Conextel, otrzymała już koncesję na bezprzewodową transmisję danych. Oznacza to, że jej inwestorem zostanie wkrótce Atlantis, a następnie nowy podmiot zostanie wzmocniony silnym partnerem branżowym. Cały projekt ma się zakończyć jeszcze w tym roku. TS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Siemieniec

Polecane