Atlas Estates prawdopodobnie w maju podejmie decyzję czy wejść na GPW

17-04-2007, 16:05

Atlas Estates, firma inwestująca w projekty deweloperskie, notowana na londyńskiej giełdzie AIM, prawdopodobnie w maju podejmie decyzję czy wejść na warszawską giełdę - poinformował na konferencji prasowej prezes Atlast Management Company, która zarządza projektami Atlas Estates.

"Obecnie rozważamy wejście na warszawską giełdę i jesteśmy tym zainteresowani. Sądzimy, że takiej decyzji - czy wejść, czy też nie - należy spodziewać się raczej w przyszłym miesiącu" - powiedział we wtorek Amos Pickel.

Dodał, że na obecnym etapie spółka nie podjęła też jeszcze żadnych decyzji, ile pieniędzy chciałaby zebrać z takiej oferty.

Powiedział również, że za wejściem na polski rynek przemawia wiele czynników, takich jak jego dobre perspektywy, czy płynność, jak również to, że Atlas skupia swoją działalność na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, głównie Polski.

Dodał, że właściwie jest tylko jeden czynnik przeciwko, czyli odmienne wymogi sprawozdawczości.

"Jednak to nas nie odstrasza i nie są one czynnikiem powstrzymującym" - powiedział Pickel.

Atlas Estates rozpoczął działalność w pierwszym kwartale 2006 roku. Trzy firmy założycielskie wniosły do spółki nieruchomości zlokalizowane w Europie Środkowej i Wschodniej o łącznej wartości netto 68 mln euro.

Na koniec 2006 roku całkowita wartość aktywów znajdujących się w portfelu Atlas Estates wyniosła 312 mln euro. Polskie aktywa stanowiły ponad połowę tej wartości i były warte 189 mln euro.

W Polsce Atlas inwestuje głównie na rynku warszawskim. W jego portfelu znajdują się takie projekty, jak oddany niedawno do użytku hotel Hilton, budowane rezydencje Platinum Towers, Capital Art Apartments, czy Nowy Żoliborz. Poza tym spółka kupiła właśnie budynek biurowy Millennium Plaza. Zaczęła też inwestować poza Warszawą - wkrótce kupi biurowiec Sadowa Office w Gdańsku.

Pickel powiedział również na konferencji, że Atlast Estates nie planuje inwestycji kapitałowych w Polsce.

Poza Polską Atlas Estates jest obecny na Węgrzech, Słowacji i w Rumunii. Wartość projektów realizowanych w tych krajach szacuje się na około 120 mln euro.

Pickel powiedział też, że Atlas planuje rozwijać swoją działalność deweloperską w kolejnych krajach regionu, takich jak Bułgaria czy Serbia.

Dodał, że Atlas Estates chce też zwiększać udziały w przychodach aktywów pod wynajem i dalej inwestować w dużych miastach nie będących stolicami krajów, w których obecny jest Atlas.

W 2006 roku Atlas Estates odnotował 5,3 mln euro przychodów i 10,6 mln euro straty netto. Zyski netto powinny pojawić się począwszy od 2008 roku, gdy spółka zacznie oddawać budowane apartamenty.

Atlas Estates powstał w lutym 2006 roku, poprzez połączenie aktywów należących do firm Izaki, Elran oraz RP Capital (londyńska grupa inwestycyjna).(PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Atlas Estates prawdopodobnie w maju podejmie decyzję czy wejść na GPW