Atlas połknął Chemiksa

ABT
opublikowano: 14-01-2011, 00:00

Przejęcie producenta posadzek to kolejna akwizycja grupy spod skrzydeł bociana. I nie ostatnia.

Przejęcie producenta posadzek to kolejna akwizycja grupy spod skrzydeł bociana. I nie ostatnia.

Grupa Atlas, jeden z największych producentów materiałów budowlanych w Polsce, przejęła 60 proc. udziałów Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Chemiks z Warszawy. Reszta pozostała w rękach Tadeusza Pietrasa, założyciela spółki. Atlas nie ujawnił wartości transakcji.

Sztandarowym produktem Chemiksa są posadzki z żywic chemoutwardzalnych do hal produkcyjnych i magazynów, pomieszczeń biurowych i obiektów użyteczności publicznej (szpitale, szkoły, sale sportowe). Przejęta spółka nie jest duża — w ubiegłym roku jej obroty wyniosły około 5 mln zł. Ma jednak własne innowacyjne rozwiązania technologiczne i nowoczesne laboratorium badawcze. Co ciekawe, jest równolatkiem Atlasa — też powstała w 1990 r.

— Przez 20 lat Chemiks działał na specjalistycznym rynku, ale ta nisza powoli się wypełnia. Z naszymi produktami trzeba trafić do szerszego grona odbiorców. I tu potrzebny jest znacznie większy partner — mówi Tadeusz Pietras, współwłaściciel Chemiksa.

To kolejna akwizycja. W zeszłym roku Atlas kupił większościowe udziały w gdańskim Izolmacie, producencie materiałów hydro- i termoizolacyjnych, oraz rumuńskiej grupy Cesal-Romcolor. Wcześniej nabył białoruskiego Tajfuna. I cały czas rozgląda się za kolejnymi celami.

Grupa Atlas to obecnie 18 polskich i zagranicznych firm. Produkuje w 16 fabrykach. Należą do niej również kopalnie gipsu, anhydrytu i piasku kwarcowego, a także złoża wapienia.

— Obecnie mamy najbogatszą ofertę dla budownictwa na polskim rynku. Jest to pełna gama wyrobów cementowych, produkty gipsowe (wytwarzamy wszystko z wyjątkiem płyt gipsowo-kartonowych), systemy hydro- i termoizolacji, a teraz, dzięki transakcji z Chemiksem, posadzki przemysłowe — mówi Henryk Siodmok, prezes Grupy Atlas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu