ATM chce zatrzymać zysk z 2008 roku w spółce

MD
23-04-2009, 08:39

Zarząd ATM rekomenduje walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy przeznaczenie zysku za rok 2008 w całości na kapitał rezerwowy. 

Zgodnie z ogłoszoną w 2006 roku polityką dywidendy, ATM miał ją wypłacać co roku w wysokości uzależnionej od notowań akcji w ostatnim miesiącu roku, po zastosowaniu wskaźnika EURIBOR powiększonego o 0,5 proc. Zapewnia, że obecna sytuacja finansowa spółki pozwalałaby na to, ale w związku z sytuacją na rynkach finansowych, charakteryzującą się utrudnieniami i wysokimi kosztami pozyskania kapitału, lepsze będzie przeznaczenie zysku z 2008 roku w całości na kapitał rezerwowy.

- Jeżeli sytuacja na rynkach finansowych wróci do normy, przyszłoroczne Walne Zgromadzenie powinno rozważyć podjęcie uchwały o przeznaczeniu środków z kapitału rezerwowego na wypłatę zaległej dywidendy za rok 2008 – głosi komunikat.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ATM chce zatrzymać zysk z 2008 roku w spółce