ATM Grupa dzieli akcje

ZK
opublikowano: 04-12-2007, 00:00

Zwiększyć płynność akcji — oto cel prezesa, który jako główny akcjonariusz popiera pomysł splitu.

Zwiększyć płynność akcji — oto cel prezesa, który jako główny akcjonariusz popiera pomysł splitu.

ATM Grupa, największy niezależny producent telewizyjny, szykuje się do splitu. Uchwała w tej sprawie ma być głosowana na najbliższym walnym zgromadzeniu, zaplanowanym na 4 stycznia przyszłego roku. Planowane jest obniżenie wartości nominalnej akcji z 2 zł do 10 gr. To oznacza podział 1:20 i 20-krotne zwiększenie ich liczby do 86 mln szt.

— Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom akcjonariuszy, rekomendujemy przeprowadzenie splitu, który zwiększy płynność akcji znajdujących się w wolnym obrocie — mówi Tomasz Kurzewski, prezes ATM Grupy.

Pomysł podziału zostanie zaakceptowany przez walne zgromadzenie. Prezes z żoną kontroluje bowiem 52,68 proc. kapitału spółki. Split akcji ma zostać przeprowadzony w lutym.

Często komunikat o takich planach pozytywnie wpływa na notowania akcji. Tym razem tak jednak nie było. Kurs ATM Grupy przez większą część sesji wczoraj spadał, momentami nawet o ponad 4 proc., choć przy bardzo małych obrotach.

W wakacje wrocławska spółka wyemitowała 700 tys. nowych akcji, uzyskując 140 mln zł. Za te pieniądze firma modernizuje studia nagraniowe i buduje nowe. Prowadzi także program akwizycji. Jeszcze w lipcu przejęła kontrolę nad spółką Studio A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy