ATM Grupa w górę przed buy backiem

Jacek Iskra
opublikowano: 06-06-2012, 00:00

SPÓŁKA DNIA

O 13 proc. rósł na otwarciu wczoraj- szej sesji kurs ATM Grupy. Inwestorów do zakupów zachęciła informacja o planowanym buy backu. Zgodnie z projektem uchwał na walne zgromadzenie, zaplanowane na 29 czerwca, firma chce przeznaczyć na skup własnych akcji do 5 mln zł. Cena, po jakiej mogą być kupowane walory, nie będzie przekraczać 2 zł. To o prawie 70 groszy więcej, niż wynosił kurs na zamknięciu sesji we wtorek. W tydzień notowania firmy, kontrolowanej przez małżeństwo Kurzewskich, poszły w górę o ponad 50 proc.

Jednak zdaniem analityków, to nie tylko perspektywa skupu akcji celem umorzenia oraz zapowiedź wypłaty dywidendy w wysokości 2 groszy na akcję podbija notowania ATM Grupy. — Rok 2012 powinien być dla spółki znacznie lepszy niż poprzedni, i to pomimo słabych perspektyw dla rynku reklamy telewizyjnej. Zakładamy, że w 2012 r. firma zarobi na czysto 6,8 mln zł — uważa Maciej Bobrowski, analityk DM BDM.

Przy kapitalizacji 112 mln zł wskaźnik cena do prognozowanego zysku to 16,5. Relacja ceny do wartości księgowej to niewiele ponad 0,5. W całym 2011 r. zysk netto firmy wyniósł 1,13 mln zł. Wrocławski producent filmowo-telewizyjny od ośmiu lat realizuje dla telewizji Polsat serial „Pierwsza miłość”. Rozgłos przyniosła mu przede wszystkim realizacja dla tej samej stacji sitcomu „Świat według Kiepskich”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Iskra

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy