ATM: mPlay poszuka kapitału na GPW

PAP
opublikowano: 05-10-2007, 20:13

Należąca do grupy kapitałowej ATM SA spółka mPay planuje debiut na warszawskiej giełdzie - poinformował ATM SA w komunikacie. "Publiczna oferta akcji ma na celu pozyskanie przez mPay kapitału obrotowego na  szybki rozwój systemu płatności mobilnych mPay w Polsce" - napisano.

Jak powiedział PAP wiceprezes mPay Sylwester Janik, spółka planuje do końca października złożyć prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), a z emisji akcji pozyskać kilkanaście milionów złotych. Emisja jest planowana na czwarty kwartał br.

ATM SA podał, że w ramach planowanej oferty publicznej przewiduje także sprzedaż części akcji w mPay przez spółkę mPay International, która pozyskane w ten sposób środki przeznaczy na nakłady związane z wprowadzaniem systemu płatności mobilnych w innych krajach.

mPay należy do grupy kapitałowej ATM SA. Prawie 100 proc. akcji mPay należy do spółki mPay International, w której ATM SA posiada 60 proc. udziału. mPay jest twórcą technologii systemu płatności mobilnych (przy wykorzystaniu telefonu komórkowego). Usługę wprowadziły w Polsce w połowie września Polkomtel i mPay. Spółka przewidywała, że do końca 2007 r. z jej usług będzie korzystało 50 tys. użytkowników, a do końca 2008 roku ma być ich milion. Prognozy mPay przewidują, że w następnych pięciu latach z tej usługi będzie korzystać ok. 9 mln użytkowników telefonów komórkowych.

(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ATM: mPlay poszuka kapitału na GPW