ATM planuje przejęcia i ekspansję na rynkach światowych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-01-2006, 20:19

ATM SA planuje przejęcie kilku firm i wprowadzenie na rynek nowych produktów, co umożliwi jej zaistnienie także na rynkach światowych - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie. "Kilka dużych międzynarodowych korporacji interesuje się zacieśnieniem współpracy z ATM SA, co daje dodatkową satysfakcję i zwiększa szansę sukcesu w 2006 r." - poinformowała spółka.

ATM SA planuje przejęcie kilku firm i wprowadzenie na rynek nowych produktów, co umożliwi jej zaistnienie także na rynkach światowych - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie. "Kilka dużych międzynarodowych korporacji interesuje się zacieśnieniem współpracy z ATM SA, co daje dodatkową satysfakcję i zwiększa szansę sukcesu w 2006 r." - poinformowała spółka.

Firma podtrzymała, że jej przewidywany zysk netto w 2005 roku będzie ponaddwukrotnie wyższy niż planowano wcześniej. W grudniu spółka zapowiadała, że zysk netto może wynieść w 2005 roku 15-19 mln zł wobec wcześniej zapowiadanych 8 mln zł, a sprzedaż 118-122 mln zł wobec planowanych 108,1 mln zł.

ATM SA poinformował, że po publikacji wyników za IV kwartał, co nastąpi w połowie lutego, przedstawiona zostanie strategia firmy na najbliższe lata.

Kurs spółki od początku stycznia spadł z 67,5 zł do 61,3 zł w czwartek na zamknięciu. Zarząd poinformował, że nie widzi obiektywnych przyczyn obecnego spadku kursu akcji. "Obserwowany spadek ceny może stanowić naturalną korektę po znacznych wzrostach w minionym okresie" - poinformowali w komunikacie przedstawiciele spółki.

"Jeszcze nigdy perspektywy spółki nie wyglądały tak pomyślnie, jak na początku 2006 roku, ze względu na sprawdzającą się strategię i pozyskanie dodatkowych środków inwestycyjnych na przyspieszenie rozwoju" - napisali. Spółka ocenia, że ma szanse na kontynuowanie wzrostu cen akcji w 2006 roku, w czym może pomóc przygotowywana strategia dynamicznej ekspansji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane