ATM szacuje zysk za 2007 r. na 20 mln zł

Kamil Zatoński
21-01-2008, 11:37

Giełdowa firma teleinformatyczna przedstawiła szacunkowe wyniki za ubiegły rok. Są one lepsze od skorygowanych prognoz.

Przychody ze sprzedaży wyniosły w ubiegłym roku 260,6 mln zł, co oznacza wzrost o 80 proc. r/r. Zysk operacyjny sięgnął 22,5 mln zł, a zysk netto 20 mln zł. Dane na poziomie zysków nie są porównywalne do ubiegłorocznych: ATM zaksięgował bowiem w czwartym kwartale 2006 r. 19,8 mln zł zysku z tytułu sprzedaży aktywów.

W samym czwartym kwartale 2007 r. przychody spółki wyniosły 130 mln zł, EBIT 22,5 mln zł, a zysk netto 19,5 mln zł.

Spółka podaje, że szacunkowy wynik netto jest o 17 proc. wyższy od prognozy, zawartej w prospekcie emisyjnym z czerwca ub. r., pomniejszonej o niezrealizowany zysk ze sprzedaży akcji spółki zależnej mPay (zakładano osiągnięcie 16,2 mln zł zysku netto z tej transakcji).

"Wyniki należy odbierać pozytywnie. Pierwotne prognozy zysku operacyjnego, mówiące o zrealizowaniu zysku na poziomie 43 mln PLN uwzględniały realizację zysku ze sprzedaży akcji mPay S.A. w kwocie co najmniej 20 mln PLN. Po oczyszczeniu prognozy Zarządu o to zdarzenie, wynika, że Spółce udało się zrealizować pierwotne założenia dotyczące działalności operacyjnej w zakresie core-businessu, czyli działalności teleinformatycznej. Pozytywnie należy również odbierać fakt, że zysk netto nie uwzględniający sprzedaży akcji mPay S.A. okazał się o ponad 15% wyższy niż pierwotnie prognozowany przez Zarząd Spółki. Bieżąca cena akcji na poziomie 6.11 implikuje wskaźnik P/E(07) na 11. Należy jednak pamiętać, że cena rynkowa obarczona jest znacznym dyskontem, będącym efektem odwołania zamierzeń realizacji powtarzalnego zysku ze sprzedaży wytwarzanego majątku, jak również ciągle niepewnej przyszłości systemu mPay i ewentualnego przyjęcia go jako standard płatności mobilnych przez wszystkich krajowych operatorów GSM" - komentuje dla pb.pl Piotr Janik, analityk DI BRE Banku.

O godz. 11.23 za akcje spółki płacono 6,11 zł, po wzroście o 2,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ATM szacuje zysk za 2007 r. na 20 mln zł