ATM zapowiada akwizycję lub fuzję za 100 mln zł w II półroczu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-02-2006, 15:39

W drugiej połowie 2006 r. ATM SA może sfinalizować przejęcie lub połączenie ze spółką z branży, o kapitalizacji rzędu 100 mln zł. - poinformował na środowym spotkaniu z dziennikarzami wiceprezes ATM SA, Tadeusz Cichon. Nie wykluczył przeprowadzenia emisji akcji w celu sfinansowania ewentualnego przejęcia.

W drugiej połowie 2006 r. ATM SA może sfinalizować przejęcie lub połączenie ze spółką z branży, o kapitalizacji rzędu 100 mln zł. - poinformował na środowym spotkaniu z dziennikarzami wiceprezes ATM SA, Tadeusz Cichon. Nie wykluczył przeprowadzenia emisji akcji w celu sfinansowania ewentualnego przejęcia.

ATM SA w planie na ten rok ma rozwój poprzez kreowanie nowych rynków w dziedzinach związanych z cyfrowymi mediami, usługami technologii mobilnej i bezpieczeństwem biznesu. Wyrazem realizacji tej strategii przez ATM SA ma być stworzenie tzw. inkubatora technologicznego. ATM SA planuje osiągać korzyści z inkubatora firm technologicznych poprzez sprzedaż udziałów w takich spółkach inwestorom branżowym lub poprzez partycypację w ich zyskach.

"Chcemy przejmować i kreować niewielkie spółki o charakterze start-up, a następnie w oparciu o nowy produkt, lub technologię tworzyć nowy obszar działania na rynku i zajmować w nim znaczącą pozycję" - powiedział Cichon.

"Łącznie z planowaną dużą akwizycją i projektami typu start-up, ATM SA ma szanse powiększyć się w tym roku o trzy-cztery spółki" - dodał.

W 2005 roku ATM SA wypracował 19,3 mln zł zysku netto, 22,78 mln zł zysku operacyjnego i 119,5 mln zł przychodów. W 2005 roku ATM SA 2006 na inwestycje w infrastrukturę wydał 18 mln zł, w roku bieżącym chce na ten cel przeznaczyć 23 mln zł.

Pomimo planowanych nakładów inwestycyjnych ATM SA chce podzielić się z akcjonariuszami niewielką częścią zysku za 2005 rok. "Zarząd będzie rekomendował wypłatę w formie dywidendy około 3 mln zł, czyli około 1 zł na akcję" - powiedział Cichon. Z zysku za 2004 rok ATM SA nie wypłacił dywidendy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane