Atmoterm inwestuje w centrum IT

Anna Bytniewska
opublikowano: 14-07-2011, 00:00

Spółka tworzy platformę współpracy dla firm branży informatycznej.

Spółka tworzy platformę współpracy dla firm branży informatycznej.

To będzie biznesowa perełka regionu — tak o centrum wysokich technologii, które ma powstać w Opolu, mówi jego inwestor. To spółka Atmoterm, która zajmuje się m.in. tworzeniem oprogramowania wspomagającego zarządzanie informacjami o środowisku. Obecnie szuka wykonawcy inwestycji. Centrum ma być oddane do użytku w 2013 r. Jego realizacja pochłonie 6-8 mln zł, z czego około 50 proc. to fundusze unijne.

— Chcemy stworzyć hub technologiczny. Będzie to miejsce wymiany doświadczeń, rozwiązań IT, czyli konkretnej biznesowej współpracy. Zapraszamy niszowe firmy informatyczne — mówi Lesław Adamczyk, wiceprezes Atmotermu.

Kooperacja ma zaowocować powstaniem aplikacji na potrzeby ochrony środowiska, handlu emisjami, zarządzania gospodarką odpadami i emisją zanieczyszczeń.

— Będą one dedykowane przedsiębiorstwom i administracji — mówi Lesław Adamczyk.

Skąd wziął się pomysł na taką inwestycję?

— W Polsce zaczyna się czas, kiedy kooperacja między firmami będzie przesądzać o ich konkurencyjności. Zakładamy, że wspólnie z innymi firmami uda nam się stworzyć technologie informatyczne o najwyższym światowym poziomie — mówi Lesław Adamczyk.

Opolskie centrum wysokich technologii ma być także dla samego Atmotermu ścieżką organicznego rozwoju w ciągu pięciu nadchodzących lat.

— Być może w przyszłości możliwe będą alianse kapitałowe z naszymi partnerami — dodaje Lesław Adamczyk.

Atmoterm dostarcza obecnie technologie informatyczne do Niemiec, Węgier i Rumunii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu