Atos zamierza rozrosnąć się we Wrocławiu

MAG
opublikowano: 15-06-2012, 00:00

W stolicy Dolnego Śląska firma IT będzie za trzy lata zatrudniać 500 pracowników. Ruszyła rekrutacja.

Miesiąc temu „PB” podał, że bydgoski oddział międzynarodowej firmy informatycznej Atos ubiega się o grant, dzięki któremu chce zwiększyć liczbę pracowników z 630 do 1 tys. O 300 etatów (do 500) ma urosnąć także wrocławski oddział firmy.

— Tak przewiduje plan strategicznego rozwoju do 2015 r. Wrocław jest jednym z czterech globalnych centrów realizacji projektów i usług w ramach linii biznesowej system integration. Pozostałe takie centra znajdują się w Rosji, Indiach i Maroku. Nasze zajmuje się projektami w Europie — mówi Piotr Krzysztofik, dyrektor Atos System Integration i oddziału Global Delivery Center Wrocław.

— Ten projekt świetnie się wpisuje w strategię Wrocławia budowania gospodarki opartej na wiedzy. Firma, która w jednym z rankingów była pracodawcą roku, szybko znajdzie pracowników — ocenia Ewa Kaucz, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Wrocławski oddział był wcześniej globalnym centrum firmy Siemens IT Solutions i już od 2000 r. realizował międzynarodowe projekty. Pracownicy centrum realizowali ostatnio zlecenia dla Komisji Europejskiej, m.in. rozwiązanie pozwalające na wymianę informacji podatkowej na terenie UE czy systemy, z których korzysta Eurostat.

Atos nie ubiegał się o wsparcie na wrocławski projekt i już zatrudnia dodatkowych pracowników.

— Prowadzimy ciągłą rekrutację. Szukamy m.in. osób ze znajomością niemieckiego. Poza krajami Beneluksu najwięcej projektów dostajemy z krajów niemieckojęzycznych — wyjaśnia Piotr Krzysztofik.

Atos to firma z przychodami rzędu 8,7 mld EUR, zatrudniająca ponad 74 tys. osób w 42 krajach. Ma największy w świecie sportu kontrakt IT — podpisany z Międzynarodowym

Komitetem Olimpijskim na obsługę igrzysk olimpijskich. W Polsce, oprócz Wrocławia, firma ma oddziały w Warszawie, Bydgoszczy i Gdańsku i zatrudnia ponad 1200 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu