Atrakcyjna przecena putów

Wojciech Anczok
opublikowano: 27-08-2001, 00:00

Atrakcyjna przecena putów

W zeszły tygodniu, zdominowanym na rynku akcji przez byki, na rynku warrantów można było zauważyć przede wszystkim wychodzenie z tracących na wartości putów. Z drugiej strony, dla inwestorów, uznających obecne wzrosty jedynie za chwilową korektę, przecenione puty wydają się atrakcyjną lokatą.

W czwartek warrant PEOU070BDM wyceniono na 5 zł, a więc idealnie po wartości wewnętrznej. Ostatnia fala spadkowa kursu instrumentu bazowego, przez którą wykonał się pełen zakres spadków wynikający z utworzonej formacji głowy z ramionami, została zatrzymana na wsparciu na wysokości 60 zł. W chwili obecnej mamy do czynienia z jej odreagowaniem, a barierą dla dalszych wzrostów jest średnia z 15 sesji (obecnie 66,7). Jeżeli zostanie pokonana, kolejnym ważnym oporem jest linia trendu spadkowego prowadzona przez ostatnie szczyty, przebiegająca na poziomie 70 zł. Bardzo ważny będzie również test linii trendu spadkowego na oscylatorze RSI.

Na warrancie FSCU019BDM inwestorzy już na początku tygodnia realizowali zyski. Jak się później okazało, była to trafna decyzja, gdyż później kurs instrumentu bazowego stopniowo rósł. W czwartek nastąpiło, przy zwiększonych obrotach, wybicie ponad spadkową linię trendu prowadzoną przez szczyty z ostatnich dwóch miesięcy. W piątek wybicie to zostało potwierdzone kolejną białą świecą, niestety już bez obrotów. Wydaje się, że w tym wypadku barierą dla byków może się okazać linia trendu na RSI.

Rzeczywiście, warto się w chwili obecnej zastanowić, czy mamy do czynienia jedynie z korektą i jaki może być jej ewentualny zasięg. Wskazówką będzie test oporu na indeksie w strefie 1129-1141 pkt wyznaczonego przez ostatnią lukę bessy. Nieudana próba jego pokonania może się okazać doskonałym momentem do wejścia w puty. Niestety przy ewentualnym wybiciu wzrosty powinny być kontynuowane do około 1200 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Anczok

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Atrakcyjna przecena putów