Atrakcyjne biura przyciągają

  • Materiał partnera
opublikowano: 18-09-2018, 22:00

Większość przedsiębiorstw ma obecnie trudności w znalezieniu pracowników o odpowiednich kompetencjach.

W związku z tym zatrudniający, aby pozyskać z rynku najlepszych i zatrzymać ich przed odejściem do konkurencji, muszą zaoferować odpowiednie pozapłacowe czynniki motywacyjne. Dla rekrutowanych osób atrakcyjność biura odgrywa istotną rolę przy wyborze pracodawcy, dlatego firmy coraz częściej traktują nowoczesne miejsce pracy jako element oddziałujący na satysfakcję i wydajność zespołu. Nie tylko odpowiednie zaplanowanie powierzchni biurowej, ale także wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań audiowizualnych i IT pozwala na zapewnienie komfortu zatrudnionym, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów. Technologia ma duże znaczenie w tworzeniu nowoczesnego środowiska pracy, stymulującego produktywność pracowników, a także wspomagającego codzienne obowiązki.

Jednym z przykładów wykorzystania technologii są rozwiązania digital signage, które mogą pomóc w zbudowaniu odpowiedniej komunikacji audiowizualnej, zarówno z gośćmi, jak i pracownikami firmy. Wielkoformatowe monitory czy ściany wideo zlokalizowane bezpośrednio przy recepcji i wyświetlające spersonalizowane treści mogą być wizytówką każdego biura. Z drugiej strony w korytarzach biurowych czy przestrzeniach wspólnych systemy te mogą pełnić m.in. funkcję informacyjną. Komunikaty przekazywane w atrakcyjnej, wizualnej formie z pewnością zostaną odczytane i zapamiętane przez pracowników udających się np. na przerwę. Nośniki te mogą być wykorzystane także do transmisji ważnych wydarzeń czy pełnić funkcję tablicy ogłoszeń.

Współczesny biznes wymaga współpracy i komunikacji, dlatego znaczną część czasu pracownicy spędzają uczestnicząc w spotkaniach. Częstym problemem w biurach jest brak odpowiedniej liczby miejsc do tego przeznaczonych lub ich niewłaściwe wykorzystanie. Zdarza się, że małe grupy osób rezerwują zbyt duże sale lub zaplanowane spotkania nie odbywają się, a rezerwacje nie są odwoływane. Sprawia to, że przez znaczną część czasu te pomieszczenia nie są efektywnie wykorzystywane. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie systemów rezerwacji sal, które w prosty sposób pozwalają nimi zarządzać. Wiele firm dostrzega możliwości wykorzystania rozwiązań wideokonferencyjnych w biznesie, co z kolei przekłada się na rosnące zainteresowanie tego typu rozwiązaniami. Prowadzenie spotkań z wykorzystaniem systemów wideokonferencyjnych czy nowoczesnych telefonów biurkowych pozwala na realne oszczędności wynikające m.in. z ograniczenia liczby podróży służbowych.

Cyfrowa transformacja to zmiana sposobu funkcjonowania dla wielu przedsiębiorstw, a przytoczone powyżej narzędzia to tylko niektóre przykłady wykorzystania technologii w przestrzeni biurowej. Firmy, które nie będą bały się stawiać na nowe rozwiązania, mogą patrzeć śmiało w przyszłość i budować przewagę konkurencyjną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy