Atrakcyjny pracodawca

baw
opublikowano: 23-05-2007, 00:00

Prawie 4,5 tysiąca nowych pracowników zamierzają przyjąć w tym roku spółki węglowe, w miejsce osób odchodzących na emerytury.

Najwięcej, bo 1740 osób zatrudni Katowicki Holding Węglowy. Blisko 1500 przyjmie Jastrzębska Spółka Węglowa oraz ponad 1000 Kompania Węglowa.

Po raz pierwszy od lat spółki nie będą musiały pytać Ministerstwa Gospodarki o zgodę na przyjęcie nowych ludzi. Rząd zgodził się na wprowadzenie nowych zasad zatrudniania górników. Decydować mają szefowie spółek węglowych, a list z nowo przyjętymi pracownikami nie trzeba będzie już wysyłać do Warszawy. Przyjęcia będą wyższe, bo spółki muszą uwzględnić m.in. przeniesienia z kopalń, w których kończą się zasoby węgla.

Górnictwo to wciąż bardzo atrakcyjny pracodawca. Do pracy w kopalniach JSW zgłosiło się w lutym 7191 osób. Na jedno miejsce przypadło 4,7 kandydata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: baw

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu