Atrium przejmuje Domy Towarowe Wars Sawa Junior za 301,5 mln EUR

opublikowano: 28-08-2018, 14:23

Atrium European Real Estate podpisało z PFCEE umowę kupna legendarnych warszawskich Domów Towarowych Centrum.

Wars Sawa Junior jest jednym z najbardziej znanych i popularnych obiektów handlowych w Warszawie. Rocznie odwiedza go  60 mln osób.
Zobacz więcej

Wars Sawa Junior jest jednym z najbardziej znanych i popularnych obiektów handlowych w Warszawie. Rocznie odwiedza go  60 mln osób. Google Street View

Początki kompleksu Wars Sawa Junior sięgają lat 70-tych XX w. Od tamtego czasu centrum było wielokrotnie rozbudowywane i modernizowane. Obecnie oferuje na wynajem 26 tys. mkw., na których sklepy mają H&M;, C&A;, CCC, TK Maxx i Zara. W kompleksie znajduje się także 11 tys. mkw. biur i magazynów.
Tą legendarną nieruchomością zainteresowała się notowana na giełdzie w Wiedniu i Euronext w Amsterdamie spółka Atrium, która - za 301,5 mln EUR  - postanowiła nabyć kompleks od funduszu PFCEE, zarządzanego przez CBRE Global Investors.
-  Wars Sawa Junior otwiera wiele interesujących możliwości, dotyczących przebudowy i zarządzania, co pozwoli nam rozwijać to centrum i pomnażać płynące z niego zyski – zapewnia Liad Barzilai, prezes Grupy Atrium, która  po zakończeniu transakcji będzie miała w Polsce centra handlowe o około 550 tys. mkw łącznej powierzchni najmu.
Boom na polskie nieruchomości handlowe trwa już od dłuższego czasu. Tylko od stycznia do końca lipca 2018 r. inwestorzy ulokowali w nich około 2,07 mld EUR.  
- Biorąc pod uwagę trwające procesy finalizacji umów i dostępność, wartość tego segmentu polskiego rynku może z końcem roku przekroczyć 3 mld EUR - prognozuje Agata Sekuła, dyrektor działu rynków kapitałowych nieruchomości handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej JLL.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu