Audi i Airbus przetestują latające taksówki

PAP/DI
opublikowano: 22-06-2018, 13:06
aktualizacja: 22-06-2018, 13:07

W mieście Ingolstadt, w południowej części Niemiec, Audi i Airbus będą testować latające taksówki. Firmy podpisały w tej sprawie list intencyjny z władzami w Berlinie - poinformowała agencja Bloomberga.

Powietrzne taksówki mają pomóc rozwiązać problem z zatłoczonymi ulicami i przyczynić się do rozwoju zaawansowanego technologicznie przemysłu w Niemczech - wynika z komunikatu władz w Berlinie.

"Latające taksówki nie są już tylko wizją, mogą nas przenieść w zupełnie inny wymiar mobilności. Stanowią ogromną szansę dla firm i start-upów, które już konkretnie pracują nad rozwojem tej technologii i odnoszą sukcesy" - podkreślił niemiecki minister transportu Andreas Scheuer.

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie Audi, Airbus i Italdesign zaprezentowały Pop.Up - koncept lekkiej, dwumiejscowej kabiny, która może być podłączona zarówno do pojazdu drogowego jak i drona. Natomiast niemiecki start-up Volocopter zbudował lekki śmigłowiec, który może transportować pasażerów w miastach. Projekt przedsiębiorstwa wspieranego przez koncerny Daimler i Intel został już poddany pierwszym testom. Jego twórcy szacują, że wejdą na rynek komercyjny ze swym produktem w ciągu trzech do pięciu lat.

W listopadzie 2017 r. właściciel Volvo, chiński koncern Geely, pozyskał projektanta latających taksówek, firmę Terrafugia. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP/DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu