Audi liczy na mocną końcówkę roku w Chinach

opublikowano: 16-11-2017, 14:21
aktualizacja: 16-11-2017, 14:23

Niemiecki producent samochodów, koncern Audi oczekuje sprzedaż w Chinach w listopadzie i grudniu będzie na tyle silna, że zdoła zrównoważyć 3 proc. spadek w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku, donosi Reuters.

Joachim Wedler, szef marki na chiński rynek powiedział agencji,  że oczekuje niskiej jednocyfrowej dynamiki wzrostu rocznego wolumenu na największym rynku motoryzacyjnym na świecie.

Mierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami w pierwszych pięciu miesiącach tego roku, ale w wrócimy w końcówce – powiedział Wedler.

W ubiegłym roku  spółka sprzedała 585 tys. pojazdów w Chinach. 

W 2017 r. będziemy nieco lepsi, zbliżymy się do 600 tys. – powiedział Wedler. Nie sprecyzował jednak celów sprzedażowych spółki na 2018 r. 

W ciągu najbliższych lat Audi, należące do grupy Volkswagena zamierza wprowadzić na chiński rynek pięć modeli tzw. NEV (new-energy vehicle). Wszystkie mają być produkowane na lokalnym rynku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu