Audi powierza stery Schotowi

ŁO
opublikowano: 14-12-2018, 12:29

Rada nadzorcza niemieckiego producenta samochodów powierzyła Bramowi Schotowi stanowisko prezesa. Do tej pory menedżer był tymczasowym szefem.

Herbert Diess, prezes Volkswagena, do którego należy marka Audi mówi, że to położenie podwalin pod przyszłość Audi, a Peter Mosch, szef rady zakładowej podkreśla, że pracownicy producenta aut oczekują na nowy start.  

Zobacz więcej

Bram Schot

ARC

Bram Schot sprawował funkcję prezesa tymczasowo od czerwca 2018 r., gdy jego poprzednik został aresztowany z związku z postawionymi zarzutami w tzw. aferze dieslowej. Rupert Stadler opuścił więzienie dopiero pod koniec października.  

Schot oficjalnie obejmie stanowisko 1 stycznia 2019 r. i na początku będzie kontynuował także swoją pracę członka zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.  

Menedżer pochodzi z Holandii i związany jest z grupą Volkswagena od 2011 r. Wcześniej był prezesem Mercedesa we Włoszech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu